Процентът на приемане на блокчейн технологията в Китай продължава да впечатлява.
<span style="background-color: transpa Според съобщенията, Банката на Китай е издала 20 милиарда юана (2,8 милиарда долара) в специални финансови облигации, на базата на блокчейн, за малки и микро предприятия.
Според местния информационен бюлетин “Sina Finance” в началото на декември средствата се използват специално за отпускане на заеми на тези китайски компании, за да подпомогнат по-нататъшното им развитие.
Към края на септември, Банката на Китай е издала около 404 милиарда юана (57,7 милиарда долара) за 410,000 клиенти от малки и микро предприятия, което представлява увеличение от 35% от предишната година.
Като ориентир, микро предприятията обикновено имат по-малко от 10 служители, докато малките компании имат до 50 служители.
Новините идват в момент, когато китайското правителство придава все по-голямо значение на дигиталната икономика. По-рано през декември “Forkast Insights”, изследователската група на базираната в Азия “Forkast”, направи задълбочен и изчерпателен поглед върху това как блокчейн технологията е интегрирана в Китай.
Докладът подчертава, че технологията бързо съзрява в Китай и има редица “реални случаи на практическа употреба, които са отвъд експерименталния етап”.
По – рано през годината бе съобщено , че развитието на блокчейн в Китай ще има годишен темп на растеж от 65,7% от 2018 г. до 2023 г. и че технологията ще надхвърли 2 милиарда долара до края на този период.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Междувременно, народната банка на Китай, върви с пълна скорост към пускането на дигитален стейбълкойн, който да се конкурира с американския долар. Първоначалният пилот за CBDC е определен за града Шенжен преди края на 2019 г., а може да включва и град Сучжоу.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.