Процентът на приемане на блокчейн технологията в Китай продължава да впечатлява.
<span style="background-color: transpa Според съобщенията, Банката на Китай е издала 20 милиарда юана (2,8 милиарда долара) в специални финансови облигации, на базата на блокчейн, за малки и микро предприятия.
Според местния информационен бюлетин “Sina Finance” в началото на декември средствата се използват специално за отпускане на заеми на тези китайски компании, за да подпомогнат по-нататъшното им развитие.
Към края на септември, Банката на Китай е издала около 404 милиарда юана (57,7 милиарда долара) за 410,000 клиенти от малки и микро предприятия, което представлява увеличение от 35% от предишната година.
Като ориентир, микро предприятията обикновено имат по-малко от 10 служители, докато малките компании имат до 50 служители.
Новините идват в момент, когато китайското правителство придава все по-голямо значение на дигиталната икономика. По-рано през декември “Forkast Insights”, изследователската група на базираната в Азия “Forkast”, направи задълбочен и изчерпателен поглед върху това как блокчейн технологията е интегрирана в Китай.
Докладът подчертава, че технологията бързо съзрява в Китай и има редица “реални случаи на практическа употреба, които са отвъд експерименталния етап”.
По – рано през годината бе съобщено , че развитието на блокчейн в Китай ще има годишен темп на растеж от 65,7% от 2018 г. до 2023 г. и че технологията ще надхвърли 2 милиарда долара до края на този период.
@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }
Междувременно, народната банка на Китай, върви с пълна скорост към пускането на дигитален стейбълкойн, който да се конкурира с американския долар. Първоначалният пилот за CBDC е определен за града Шенжен преди края на 2019 г., а може да включва и град Сучжоу.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.
В сектора на изкуствения интелект набира скорост, след като се появиха информации, че администрацията на Тръмп планира да отмени строгите правила за износ на чипове, въведени от президента Байдън.
Въпреки че участва в неотдавнашната среща на БРИКС в Бразилия и е включена в списъка на членовете на групата на нейния уебсайт, Саудитска Арабия според информациите отлага официалното си присъединяване към икономическия алианс.
Комисията по ценните книжа и борсите на САЩ се готви за поредно задълбочено проучване на крипто регулирането, като четвъртата кръгла маса е насрочена за 12 май.