Банката на Лихтенщайн Union Bank AG обяви, че е издала свои собствени токени/ценни книжа и вътрешна криптовалута, подкрепени от фиат.
Union Bank, които са се е съсредоточили все повече върху блокчейн през тази година, заяви, че издаването на така наречения „Union Bank Payment Coin“ (UBPC), беше поредната крачка към превръщането им в „инвестиционна блокчейн банка с пълен набор от услуги“.
UBPC ще действа като стабилен токен, обясни институцията и ще има фиатни валути „като швейцарския франк“ като подкрепа.
„Нашата цел е да станем първата инвестиционна банка в света и да предоставим конкретни решения, които да спомогнат за повишаване на ефективността, да намалят разходите и да открият нови възможности за приходи както за нашите клиенти, така и за посредници“, коментира председателят на борда на директорите Мохамед Ханс Дастмалтчи.
По този нашият подкрепен от фиат UBPC може да наруши подхода към международната търговия и международните трансгранични сделки.
Новината дойде в същата седмица, когато големият обмен на криптовалути Binance стартира обмен за фиат-към-крипто.
Както Binance, така и Union Bank похвалиха позицията на юрисдикцията за блокчейн, показвайки желанието да се увеличи функционалността във времето.
В партньорство с швейцарската консултантска банка Verum Capital, Union Bank заяви, че сега се стреми да въведе блокчейн „в своите процеси и поддържащи технологии“.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).