В скорошно интервю за Yahoo! Finance изпълнителният директор на Bank of America Брайън Т. Мойнихан подчерта, че банковият гигант не бърза да се потопи в пространството на криптовалутите.
„Нищо не ни липсва. Ние [изстрелваме] плащанията през покрива„, каза Мойнихан.
Въпреки че признава трансграничните плащания като законен случай на използване на криптовалути, Мойнихан каза, че строгата регулация му пречи да се ангажира със зараждащия се клас активи.
Bank of America е ограничена до проучване на криптовалути от страна на търговията, но не може да стигне до управлението на сметки на клиенти с дигитални активи. Банката създаде свой специален екип за изследване на крипто миналия юли.
Мойнихан подчерта факта, че неговата банка е постигнала значителен напредък по отношение на дигитализацията:
И така, реалността е, че ние управляваме бизнес за плащания в нашата платформа. Това бяха трилиони долари на ден. И почти всичко дигитално.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano (ADA) скочи значително, пробивайки над $0.50
Според последния разговор на Bank of America за приходите, дигиталните канали отговарят за 53% от продажбите на клиентите. Мойнихан изчислява, че банката има 54 милиона дигитални потребители.
Банкерът също така призна, че Bank of America има „стотици“ патенти в блокчейн сферата. Всъщност той отбеляза, че има 86% увеличение на патентите, свързани с блокчейн, през 2021 г.
Въпреки натрупването на повече блокчейн патенти от всяка друга финансова фирма в света, Bank of America не се е доверила на технологията напълно. През 2019 г. Кати Бесант, член на изпълнителния управителен съвет на банката, каза, че е с мечи възгледи що се отнася до блокчейн.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.