Австралийското правителство е отпуснало 700 000 AU (около 521 000 долара) на Агенцията за цифрова трансформация, за да проучи най-добрия начин за имплементация на блокчейн в държавните служби.
Длъжностните лица са заделили средствата, които ще бъдат събрани от съществуващите средства на Агенцията и разпределени през следващите четири години, като част от бюджета за периода 2018-2019 г. Стартирала през 2015 г., агенцията помага на правителствените отдели „да претърпят цифрова трансформация“, в допълнение към воденето на стратегията си за информационни и комуникационни технологии.
„Правителството ще предостави 700 000 млн. долара на Агенцията за цифрова трансформация, за да проучи областите, в които блокчейн технологията може да предложи най-голяма стойност за правителствените служби“, посочват в бюджета.
Това не е първият път, когато австралийското правителство отделя средства за проучване на блокчейн. През 2017 г. неговата водеща изследователска агенция публикува два доклада за проучване на възможни случаи на употреба и рискове, свързани с технологията.
Впоследствие правителството спомена технологията в консултативен документ за своята инициатива за цифрова икономика.
По същия начин в края на 2017 г. правителството обяви плановете си да предостави повече от 8 млн. австралийски долара за безвъзмездна помощ за пилотен проект основан на блокчейн.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.