IBM продължава да прави опити да борави с проекти, базирани на блокчейн.
Платформата се нарича австралийския национален блокчейн (ANB), която ще захранва цифровата икономика на страната, като позволи на компаниите да използват цифровизирани договори, да обменят данни и да проверяват статуса и истинността на правните договори.
Правните договори често са главоболие за компании, които си сътрудничат отдалеч. Обменът на данни и потвърждаването на автентичността на тези договори са някои от проблемите, които отдавна засягат организациите. ANB се стреми да разреши тези проблеми.
След като платформата ANB стане активна, тя ще даде възможност на организациите да управляват жизнения цикъл на даден договор от преговорите до подписването му и ще продължи по условията на договора. Ще направи това с прозрачност и достъп на базата на разрешения между страните в мрежата. Също така ще даде възможност на компаниите да използват интелигентни договори, на базата на разпределени книги, „за да задействат бизнес процеси и събития“.
ANB работи чрез интелигентни правни договори („SLC“), които имат самообслужващи се интелигентни клаузи, които ще бъдат задействани веднага щом бъдат изпълнени определени условия. Тези клаузи се допускат с възможност за записване на външни данни, включително тези, събрани от устройства с интернет на нещата.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.