Компанията за битомати от Австралия отчита седмичен оборот от $ 500,000 AUD (около $ 360,000 USD), въпреки мечия пазар при криптовалутите.
Според докладите, в момента тя работи с 31 устройства в цяла Австралия, но планира да разшири операцията си. Говорейки по въпроса, Сам Карагиозис, основател на Auscoin, каза следното:
В момента имаме 31 Auscoin битомата в Австралия … и оборотът ни е $ 500,000 на седмица, което е просто лудо, като се има предвид колко е паднала цената на Биткойн . […] Това просто показва, че наистина има пазар за него и криптовалутите се разглеждат като нещо от бъдещето за мнозина.
През 2018 г. компанията проведе сравнително безуспешно ICO, след като успя да набере само $ 2 милиона от предвидените 30 милиона долара. Въпреки това, тя се надява да се разшири до мрежа от повече от 1,200 битомата в цяла Австралия.
За хората става все по-лесно да си купуват BTC от всезъможни физически локации. Според Карагиозис, достъпността е основната пречка за навлизане на обикновените хора:
Ние вярваме, че най-значителната бариера за навлизане на обикновените хора на крипто пазара е достъпността.
Междувременно, Венецуела също се очаква да получи първия си битомат в следващите две седмици.
Според известния ветеран на пазара Питър Бранд, търговията не е пътят към просперитета за по-голямата част от хората.
Първата седмица на юли носи няколко важни събития в САЩ, които могат да повлияят както на традиционните пазари, така и на сектора на криптовалутите.
Рик Еделман, един от най-влиятелните гласове в областта на личните финанси, радикално промени позицията си по отношение на разпределението на криптовалутите. След години на предпазлив оптимизъм, той вече вярва, че дигиталните активи заслужават много по-голям дял в инвестиционните портфейли от всякога.
В делото срещу Terraform Labs и нейния съосновател До Куон защитата поиска от Федералния съд за Южния окръг на Ню Йорк да удължи срока за подаване на документи преди съдебния процес с две седмици, като го отложи след първоначалната дата 1 юли 2025 г.