Австралийските регулаторни органи работят по ново законодателство, което ще изисква от крипто борсите да получат лиценз за финансови услуги.
Очаква се тези лицензионни задължения да надхвърлят настоящите изисквания на борсите за дигитални валути, както подчертаха от The Australian Financial Review (AFR).
Алън Къркланд, комисар на Австралийската комисия за ценни книжа и инвестиции (ASIC), подчерта, че промените са необходими, тъй като се счита, че много от големите криптовалути, като Биткойн и Етериум, попадат в обхвата на Закона за корпорациите. Той сподели това мнение по време на Crypto and Digital Assets срещата в Сидни на 23 септември.
От ASIC планират да актуализират регулаторната рамка през ноември 2024 г., предоставяйки по-ясни насоки за това как конкретни крипто токени и продукти следва да бъдат класифицирани и регулирани съгласно Закона за корпорациите, както е отбелязано в предстоящото преразглеждане на Информационен раздел 225.
Къркланд предположи, че на значителен брой свързани с криптовалути предприятия в Австралия може да се наложи да получат лиценз за финансови услуги съгласно действащото законодателство, тъй като много широко търгувани криптовалути се считат за финансови продукти.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.