Avalanche възнамерява да въведе програма за стимулиране на ликвидността в размер на $180 милиона, която ще добави още приложения и активи към нарастващата си DeFi екосистема.
Наречена Avalanche Rush, програмата ще представи DeFi протоколите Aave и Curve за стартиране в публичния блокчейн на Avalanche. Следва стартирането на Avalanche Bridge, който прехвърля активи между различни блокчейни, а от фирмата казаха, че комбинацията от двете ще стимулира новите и утвърдени DeFi приложения да се присъединят към екосистемата Avalanche.
Aave позволява на потребителите да предоставят и заемат крипто активи и да печелят лихва от тези, предоставени на протокола. Curve ще позволи обмен на стабилни монети с ниски такси и нисък слипидж, обхващащ широк спектър от стабилни монети и използвайки пулове за осигуряване на награди.
Новата инициатива ще осигури родната криптовалута на Avalanche, AVAX, като стимул за добив на ликвидност за потребителите на Aave и Curve за период от три месеца. Първоначалните разпределения възлизат съответно на $20 милиона в AVAX за потребителите на Aave и $7 милиона за потребителите на Curve, като допълнителни разпределения са планирани през следващите месеци.
Основната мрежа на Avalanche стартира през септември 2020 г. и от януари фирмата се фокусира върху изграждането на екосистемата на блокчейна, каза Джей Курахаши-Софуе, вицепрезидент по маркетинг в Ava Labs, компанията зад блокчейна Avalanche.
Компанията започна да забелязва интерес от приложения, които са внедрени в Avalanche или се стремят да се разпространят в други блокчейн мрежи заедно с Avalanche, отбеляза той. Например, той стартира инициатива за добив на ликвидност на стойност $3 милиона с протокола за ликвидност BENQi.
Дейвид Тавил, президент на ProChain Capital, наскоро заяви, че Етериум започва да получава „истинска конкуренция“ от други фирми, фокусирани върху DeFi. Cardano, например, който се превърна в третата по големина криптовалута по пазарна капитализация, планира хард форк, който ще вкара функционалността на смарт договори в платформата.
„Тъй като DeFi става все по-популярен, става ясно, че Етериум блокчейнът в момента се бори да се справи с цялата дейност. Поради това е важно да се разшири до други вериги и L2“, заяви изпълнителният директор на Curve Financial Майкъл Егоров в изявление. „Откриваме, че Avalanche предлага отлична възможност със своя уникален децентрализиран механизъм за консенсус, висока производителност и ниски такси за транзакции.“
Най-голямата сила на Avalanche е, че може да уреди транзакция за по-малко от секунда, каза Курахаши-Софуе, отбелязвайки, че на някои конкуренти може да отнеме 15 минути до час, за да уредят транзакция. Компанията ще продължи да подчертава този диференциатор, за да остане конкурентен, добави той.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Капацитетът на Етериум мрежата се е увеличил с 9% след хард форка
Stake DAO, който наскоро си партнира с Avalanche за стейкинг, също планира да изгради иновативни стратегии за генериране на доходност, използващи предстоящите внедрявания на Aave и Curve на платформата.
„Не вярвайте на това, което казваме“, заяви Курахаши-Софуе. „Вижте го сами и изпробвайте приложение на Avalanche, и ще видите, че това е сериозна, голяма разлика между всяка друга верига, която съществува и има смарт договори.“
Според нови данни от платформата за пазарна информация Santiment, развитието в сегмента на изкуствения интелект и големите данни в крипто сектора остава силно, като няколко големи проекта показват забележителна активност в GitHub през последните 30 дни.
XRP Ledger (XRPL) официално пусна своята Етериум Виртуална Машина (EVM) в основната мрежа, което е важен етап в усилията му да съчетае ефективността на плащанията на XRP с възможностите за смарт договори на Етериум.
Камарата на представителите на САЩ направи важна крачка към регулирането на дигиталните активи, като прие Закона за внедряване на американски блокчейни от 2025 г.
Според нов доклад на Santiment, Chainlink ($LINK) е запазил доминиращата си позиция като най-активно развиваният DeFi проект през последните 30 дни.