Christie’s, аукционната къща с история, която датира до преди 250 години, обяви за пилотна схема за използване на блокчейн за търгове.
В резултатът от партньорството с Artery, блокчейн стартъп за изкуството, което бе разкрито в четвъртък, 11 октомври, Christie’s ще използва технологията, за да предостави подробности и удостоверения за покупки на купувачите.
Плановете, според него, са „насрочени да съвпаднат“ с предстоящата продажба за $300 милиона от модернистичното американско изкуство в Лондон и Лос Анджелис този месец.
Обяснявайки импулса зад схемата, Ричард Ентруп от Christie’s каза, че дава шанс на клиентите да преживеят тази технология сами си и да проучат предимствата на сигурната криптирана информация за закупените им произведения на изкуството.
Нашето пилотно сътрудничество с Artory е първо сред големите световни аукционни къщи и отразява нарастващия интерес в нашата индустрия, за да проучи ползите от сигурността на цифровия регистър чрез блокчейн технология.
Блокчейн ще позволи на аукционера да предостави „перманентен запис на съответната информация“ за всяка продажба, като купувачът има регистрационна карта за достъп до нея.
Главният изпълнителен директор на Artory, Нан Декинг, заяви, че има „по-голямо желание в рамките на индустрията за приемане на нови технологии“.
Традиционният арт свят е относително бавен, за да прегърне технологичните нововъведения, въпреки проекти като аукциона на Анди Уорхол през юни.
Kraken официално стартира своята регулирана в САЩ платформа за крипто деривати, отбелязвайки важна стъпка към сливането на традиционните финансови инструменти с пазарите на дигитални активи.
След като Биткойн достигна исторически върхове, в социалните медии се разразиха дискусии, свързани с криптовалутите.
Инфлацията в САЩ се ускори през юни, което може да попречи на очакванията за предстоящо намаляване на лихвените проценти от страна на Федералния резерв.
Grayscale Investments обяви, че конфиденциално е подала проект на заявление за регистрация по формуляр S-1 в САЩ.