Технологичният гигант Asus вече дава възможност на геймърите да използват излишната обработваща мощност на своите графични карти, за да направят печалба от крипто добивна дейност.
В съобщение, направено в четвъртък, базираната в Тайван технологична компания заяви, че влиза в партньорство с доставчик на приложение за копаене, известен като Quantumcloud.
В рамките на това партньорство, Asus и Quantumcloud ще позволят на геймърите да печелят „пасивни приходи“, като предоставят достъп до своите графични карти Asus (известни също като GPU), като тези карти не се използват за функции, свързани с компютъра.
Собствениците на тези карти в замяна ще получат процент от извлечените токени въз основа на количеството мощност, която те предоставят.
Като водещ играч на глобалния пазар за графични карти, Asus заяви, че е правилно позициониран като агент за разпространение на приложението Quantumcloud, което плаща на клиентите в зависимост от това колко ефективни са техните системи при копаене на криптовалути.
Asus са отговорни за производството на многобройни графични карти от висок клас на годишна база, а компанията разполага и с голяма потребителска база, която трябва да е достатъчна, за да получи „пасивен“ доход, след като инсталира софтуера Quantumcloud. , от друга страна, няма да изисква от потребителите да разработват уникални идентификационни номера за теглене на приходите.
По-скоро те могат да влязат в сметките си в WeChat или PayPal и да получат своите приходи директно на тези платформи. Компанията добави, че е успяла да интегрира фиатни трансфери, управление на цифрови портфейли и валутни преводи в back-end на своя софтуер. Quantumcloud обаче не гарантира, че потребителите на софтуера ще имат печалба.
Равнището на доходите може да се променя на базата на ефективността на крипто пазара и не може да бъде гарантирано или повлияно по никакъв начин от Quantumcloud.
Биткойн и много други криптовалути не могат да бъдат извлечени ефективно с използването на GPU. Тези валути изискват специални чипове – известни като ASIC– да бъдат добивани изгодно, тъй като сложността свързана с добива им, е твърде голяма, за да се справят стандартните графични процесори.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.
Инвеститорското настроение се подобри тази седмица, след като пазарите отбелязаха ръст благодарение на облекчаването на търговските напрежения, по-ниските данни за инфлацията и силния импулс от технологичния и крипто сектор. Въпреки че глобалната несигурност остава, редица фактори за покачване на цените възродиха оптимизма в различните класове активи.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.