Президентът Хавиер Милей бе оневинен от Антикорупционната служба на Аржентина от всякакво етично нарушение, след като спорна публикация в социалните мрежи доведе до загуби за инвеститори в размер на над $250 милиона.
Надзорният орган заяви, че публикацията на Милей в социалните медии от 14 февруари, в която той подкрепя токена LIBRA, е личен акт и не е свързана с държавни ресурси.
Постът, който помогна на пазарната капитализация на LIBRA да достигне $4 милиарда, преди да се срине с 94%, предизвика бурна реакция и призиви за импийчмънт от страна на депутати от опозицията.
Официалните лица установиха, че профилът на Милей в X, активен от 2015 г., служи като пространство за лични и политически изявления, а не за официални съобщения. Агенцията заключи, че той е упражнил конституционното си право да споделя мнение в платформата.
Последиците обаче продължават. Доверието на обществото е спаднало, като проучванията сочат спад в рейтинга наМилей от 47% през ноември до 41.6% през март. Критиците твърдят, че разследването не е било достатъчно сериозно, особено след като президентът разпусна работната група, разследваща случая.
Въпреки че Антикорупционната служба закри досието, федералният съд все още разследва скандала с LIBRA. Остава да се види дали репутацията на Милей ще се възстанови напълно.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.
Нов вид кибератаки се разпространява в крипто медиите, като използва изскачащи прозорци на сайтове и съобщения за свързване с портфейли, вместо бъгове в смарт договорите.
CoinMarketCap, една от най-широко използваните платформи за проследяване на крипто данни, според съобщения се сблъсква с нарушение на сигурността, като много потребители получават съмнително съобщение да потвърдят портфейлите си.
Известен инвеститор в крипто VC компанията Hypersphere стана жертва на сложна фишинг атака, която унищожи значителна част от личните му спестявания.