Fidelity Investments, една от най-големите компании за управление на активи в света, разкри днес, че Argo Blockchain е третата най-активно търгувана акция от клиентите на фирмата през 2021 г.
Argo Blockchain, първата компания за копаене на криптовалути, която е регистрирана на Лондонската фондова борса, се класира като третата най-активно търгувана акция от клиентите на Fidelity през последните дванадесет месеца.
Вчера Fidelity Investments сподели списък с най-активно търгуваните акции на своите клиенти през последната година. Подреден в низходящ ред по обем на търговия, списъкът включва производителя на самолетни двигатели Rolls-Royce, собственика на British Airways International Consolidated Airlines, компанията за добив на крипто Argo Blockchain, петролния гигант BP и Lloyds Banking Group.
Argo Blockchain беше първата компания за добив на криптовалути, която беше листната на Лондонската фондова борса. Според данни, споделени на нейния уебсайт, съоръженията на фирмата, базирани в Северна Америка, изразходват 45 мегавата електроенергия, за да генерират над 1.6 EH/S Биткойн и 280 мегасола ZCash при копаене. Това поставя капацитета на Argo на най-високото ниво на глобалните операции за копаене, което представлява около 0.6% и 5% от общия световен капацитет за копаене на Биткойн и ZCash, съответно.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Крипто борсата Kraken придобива стейкинг стартъпа Staked
Компанията има текуща пазарна капитализация от около $450 милиона, като акциите ѝ се търгуват на приблизително £97 на акция, което е значително по-ниско от най-високата ѝ цена от £282 през февруари. Интересното е, че въпреки че е значително по-млада и по-малка компания от BP или Lloyds Banking Group, акциите на Argo регистрираха по-голям обем на търговия сред клиентите на Fidelity за последната година.
През ноември Argo обяви изграждането на съоръжение за крипто копаене на стойност $2 милиарда в Тексас. След забраната за копаене на криптовалути в Китай, САЩ се очертаха като новия световен лидер в добива на криптовалути, представлявайки приблизително 35.4% от световния хашрейт на Биткойн към август. Няколко американски щата, включително Тексас, Кентъки и Уайоминг, са особено приветливи към миньорите на криптовалути, като предлагат по-ниски цени на електроенергия, за да ги привлекат и задържат.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.