Заявление до Комисията за ценни книжа и борси, подадено от Apple, предлага нов поглед върху усилията на технологичния гигант в технологията блокчейн.
Apple използва няколко благородни метала, за да произвежда своя набор от компютри и мобилни устройства, което прави компанията зависима от трети страни. За да постигне целта си да бъде добродетелна компания, която подкрепя правата на човека и безопасни условия на труд, Apple може да използва нови начини за увеличаване на проследимостта, включително използването на блокчейн.
Според подаването, Apple работи с Responsible Business Alliance, за да създаде набор от нови указания за индустрията на доставките на минерали.
През 2018 г., Apple ръководи борда на Responsible Business Alliance, служи в ръководния комитет на RMI, продължава участието си в „The European Partnership for Responsible Minerals“ и работи в „Governance Committee of the Public-Private Alliance“. Apple също допринесе за няколко работни групи на RMI, включително, такива за калай, злато и други минерали; блокчейн екипът; и много други. „
Що се отнася до интереса на Apple да създаде своя собствена криптовалута, ние все още сме в неведение. През декември 2017 г., компанията представи предварителен патент, който описва механиката на Биткойн и очертава система, базирана на блокчейн, предназначена да създава и проверява времеви отпечатъци, които могат да се използват за борба с хакери и сертифициране на дигитални подписи.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.