Няма съмнение, че смартфонът е революция, която промени възприятието на милиарди хора по света.
Най-големият конкурент на Apple, с изключение на по-евтините китайски продукти, несъмнено е Samsung. Докато корейската компания вгради Биткойн портфейл в Galaxy S10, другата даде леко разочароващ отговор.
Вместо да признае революцията в крипто и да се хареса на по-младия пазар, производителят на смартфони има за цел да се конкурира с индустрията на кредитните карти.
Революцията няма да дойде под формата на транзакции без граници, тъй като е достъпна само в САЩ. Също така няма да бъде peer-to-peer, да елиминира централизираните институции или значително ще намали таксите.
Също така няма годишни или трансгранични такси за транзакции. Друго важно нещо е, че партньорът му – Goldman Sachs – никога няма да продаде вашите данни. Можете дори да си купите кафе на блокчейна на Goldman Sachs.
Картата на Apple ще влезе в Wallet приложението на iPhone, което ефективно го прави горещ хардуерен портфейл за USD. Apple твърди, че никога няма да проследят транзакциите ви и цялата информация ще се съхранява на вашето устройство.
Потребителите могат да поискат лазерно гравирана титаниева карта, въпреки че, изглежда, няма смисъл в това. Вследствие на големите гафове на технологични компании като Facebook и Google, Apple се стреми да поддържа функциите си за сигурност и поверителност.
Един от плюсовете е, че когато плащате за продуктите на Apple с вградената си Apple карта ще ви се даде възможност да се възползвате от невероятните 1-3% кешбек на покупките.
Но защо Apple навлиза във вече наситен пазар, който хората се опитват да свалят?
Панама Сити може би се готви за голям скок в крипто пространството след дискретен, но знаков ход на кмета на града.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.