Директорът на Fidelity Investments на глобалния макрос Юриен Тимер казва, че цената на Биткойн (BTC) ще расте експоненциално с увеличаването на степента на приемане.
В ново интервю Тимер казва, че Биткойн следва същия път на растеж като най-голямата компания в света по пазарна капитализация – Apple.
“Сравних целия мрежови ефект за Биткойн с мрежовия ефект на компютрите на Apple.
Докато Apple разраства приходите си, цената на акциите му нараства експоненциално от това.
[…]
Биткойн върви по същия път. И затова мисля, че има някаква много стабилна логика защо Биткойн трябва да вижда по-високи стойности с развитието на кривата на търсенето.”
Глобалният макро директор на Fidelity Investments казва, че BTC е в собствен клас, различен от другите крипто активи.
“Може би други цифрови активи ще се справят по-добре [в сравнение с Биткойн], защото са по-мащабируеми, но в същото време може би са по-малко децентрализирани.
И затова бих казал, че за мен Биткойн е клас активи като запас от стойност, като златото. А останалата част от пространството за цифрови активи е по-скоро като рисков актив.”
Не Пропускай: Още печалби предстоят за Биткойн (BTC), според този индикатор
Тимер също така казва, че Биткойн в момента е в същата фаза като златото през 70-те години на миналия век, когато цената на благородния метал е била силно волатилна.
“Мисля за Биткойн като мястото, където златото е било през 70-те години. Златото се превърна от пари в клас активи. И мина през откриване на цената. Беше тийнейджър, навършваше пълнолетие. Беше много нестабилен, нарасна много, но имаше и огромни, огромни спадове. Биткойн прави същото нещо.”
Историческият скок на Биткойн над $111,000 тази седмица поднови спекулациите за това докъде може да стигне ралито – някои анализатори вече прогнозират $200,000 до края на 2025 г.
Робърт Кийосаки не се включва в Биткойн, защото е модерно – той го вижда като отговор на сринатата финансова система.
Търговската активност на спот Биткойн ETF-ите в САЩ току-що достигна нов рекорд за 2025 г., отбелязвайки важен етап в институционалния прием на криптовалутите.
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.