Двa законодателя от САЩ планират да внесат законопроект, който да промени Закона за ценните книжа и потенциално да попречи на всички криптовалути да бъдат означени като ценни книжа.
Законът за таксономията на токените се въвежда в Камарата от представителя републиканец от Охайо, Уорън Дейвидсън и демократа от Флорида, Дарън Сото. Ако бъде приет, законът ще гарантира, че „законите за ценните книжа няма да се прилагат за криптовалутите, след като станат напълно функционираща мрежа“.
Представителят Дейвидсън заяви, че законопроектът ще осигури дългоочаквана яснота и ще гарантира, че САЩ ще могат да се възползват от нововъзникващата индустрия.
В първите дни на интернет, Конгресът прие законодателство, което предоставя сигурност и се съпротивлява на изкушението да регулира прекалено пазара. Нашето намерение е да постигнем подобна победа за американската икономика и за американското лидерство в това нововъведение.
През юни, председателят на SEC Джей Клейтън заяви пред CNBC, че агенцията няма намерение да променя сами стандартите на SEC. Клейтън заяви, че всички ICO са присъщи на ценни книжа.
Няма да предприемаме агресивен подход спрямо традиционното определение на ценна книга, която е работила дълго време. Няма нужда да променяте определението.
[…] давам парите си, а вие си тръгвате и правите нещо, а в замяна на това, че ви дадох парите си, казвам „можете да получите възвръщаемост“ – това са ценни книжа и ние можем да регулираме това. Регламентираме предлагането на тази ценна книга и регулираме търговията с нея.
Клейтън добави, че много от съществуващите токени също са потенциално ценни книжа, въпреки че ръководителят на корпоративните финанси в SEC Уилям Хинман каза през юни, че и Биткойн , и Етериум не са ценни книжа, защото платформите нямат централен контролен орган.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.
Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) официално одобри преобразуването на Grayscale Digital Large Cap Fund в борсово търгуван фонд (ETF), с което финализира прехода му от извънборсов продукт към напълно регулирана ETF структура.
В значително развитие за регулирането на криптовалутите и поверителността на потребителите, Върховният съд на САЩ отказа да разгледа оспорването на правомощията на IRS да събира широки данни за клиентите от крипто борсите.