НАЧАЛО Други

Американски милиардер предупреждава за предстояща рецесия

13.06.2022 18:51 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Американски милиардер предупреждава за предстояща рецесия

Американският инвеститор и милиардер Стенли Друкенмилър предупреди, че икономиката на САЩ ще изпадне в рецесия през следващата година, и заяви, че предпочита да "притежава повече Биткойн, отколкото злато" на фона на растящата инфлация.

Друкенмилър, основател на хедж фонда Duquesne Capital, също така заяви, че “сме навлезли в мечи пазар за шест месеца… много е вероятно мечият пазар да има още път да извърви” и че разгромът на фондовия пазар все още не е приключил.

По време на 2022 Sohn Investment Conference миналия четвъртък Друкенмилър заяви, че повечето показатели сочат, че икономиката се движи надолу.

Инфлацията никога не се е понижавала без рецесия и мисля, че рецесията е на дневен ред“, заяви милиардерът в интервю със съоснователя на Stripe Джон Колисън.

Миналата седмица Министерството на труда на САЩ съобщи, че годишната инфлация се е повишила до 8.6% през май – най-високото ѝ ниво от 1981 г. насам.

Като се има предвид степента на балона на активите и разрухата на пазарите; като се има предвид случващото се в Украйна, като се има предвид политиката на нулево покритие в Китай… твърдо предполагам, че ще имаме рецесия някъде през 2023 г.”, прогнозира Друкенмилър.

Друкенмилър предпочита BTC пред златото в условията на инфлационен бичи пазар

68-годишният инвеститор, на когото заедно с колегата му милиардер Джордж Сорос се приписва ролята на пионер в инвестиционната стратегия, известна като “макротърговия“, беше попитан дали криптоиндустрията е започнала да влияе на други класове активи.

НЕ ИЗПУСКАЙ: Биткойн (BTC) падна под $25,000 – сега ли е моментът за паника?

Не знам дали го виждам, но очаквам да се случи“, обясни той.

Не можеш да натрупаш над $2 трилиона богатство в покупателна способност, а след това да извадиш $1 трилион и това да няма значение. Със сигурност изглежда, че има силна корелация между криптовалутите и Nasdaq, така че гледам на това като на индикатор в тази посока.

Продължавайки, Друкенмилър, който може да се похвали с нетно богатство, оценeно на $10 милиарда, заяви: 

Ще бъда много изненадан, ако блокчейн не е реална сила в нашата икономика, да речем, след 5-10 години. Намирам криптовалутите за интересни и ги наблюдавам. Ако ще имаме инфлационен бичи пазар, бих искал да притежавам повече Биткойн, отколкото злато, но ако е в меча фаза за други активи, искате да притежавате злато.”

Коментарите на Друкенмилър последваха подобни настроения на друг хедж фонд милиардер – Рей Далио, който отново заяви, че “кешът е боклук“, а акциите – “по-голям боклук“.

Основателят на Bridgewater Associates заяви, че вместо това предпочита “дигитално злато като Биткойн“.

Биткойн като дигитално злато

Биткойн (BTC) предизвиква сравнения със златото, а топ криптоактивът вече се приема в някои среди като дигитален еквивалент на златото.

През 2020 г. много хора вярваха, че Биткойн е на път да премине от спекулативен актив, свързан с риска, към версията на метала на криптопазара, след като корелацията му със златото скочи до исторически максимум.

Всъщност този аргумент може да е започнал да се разпада с огромния спад на криптопазарите през тази година. Доклади на Bloomberg разкриха, че корелацията на BTC със златото е спаднала почти до нула в началото на януари, а тъй като цените на BTC спаднаха през следващите месеци, златото продължи да поскъпва.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Celsius предприема крайни мерки и замразява потребителските средства

През април 50-дневният корелационен коефициент за BTC и златото беше около минус 0.4, което е най-ниското ниво от 2018 г. насам, казат от Bloomberg. Показание от 1 означава, че активите се движат в синхрон, докато минус 1 е обратното.

Вместо това криптопазарите станаха по-обвързани с фондовия пазар, особено с технологичните акции на големите компании (“сините чипове“) като Apple, Amazon и Microsoft. Над $1.6 трилиона бяха заличени от лицето на криптопазарите досега през тази година.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Продължава ли Китай да разчита на технологията за изкуствен интелект на САЩ?

Напредъкът на Китай в областта на технологиите за изкуствен интелект (AI) е значим, но той все още е изправен пред значителни предизвикателства и ограничения, особено в сравнение с ChatGPT на OpenAI и други напреднали западни AI модели.

11.05.2024 2:00 2 мин. четене

Икономическият бум на Индия през следващото десетилетие

В момента, когато в Индия се провеждат мащабни избори в цялата страна, значително внимание се обръща на забележителния икономически растеж, наблюдаван под ръководството на министър-председателя Нарендра Моди.

11.05.2024 0:00 2 мин. четене

Великобритания остави лихвените проценти непроменени – какво следва?

По време на неотдавнашното си заседание Английската централна банка (BOE) предпочете да запази основния си лихвен процент на 16-годишния връх, но сигнализира за потенциално понижение на лихвите през следващите месеци, вероятно още през юни, което е в унисон с действията на европейските ѝ колеги.

10.05.2024 22:30 2 мин. четене

Великобритания със силно представяне през първото тримесечие – приключи ли рецесията?

Последните официални данни, публикувани в петък, показват стабилно възстановяване на британската икономика през първото тримесечие на годината, което бележи края на така наречената от икономистите „техническа рецесия“.

10.05.2024 20:30 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.