Банката се съгласи да плати $3.1 милиарда за уреждане на обвинения, свързани с неуспеха ѝ да следи за пране на пари от наркокартели.
Тази глоба, насочена към TD Bank, включва рекордните $1.3 милиарда глоба към Мрежата за борба с финансовите престъпления, както и $1.8 милиарда към Министерството на правосъдието на САЩ (DOJ), като банката се признава за виновна и за нарушаване на Закона за банковата тайна.
Министерството на правосъдието съобщи, че системите за наблюдение на TD Bank са имали „дългосрочни, широко разпространени и системни недостатъци“, което е позволило изпирането на повече от $670 милиона в периода 2018-2024 г.
Главният прокурор Мерик Гарланд разкритикува банката за това, че е дала приоритет на растежа пред спазването на правилата, което е улеснило престъпниците да се възползват от услугите ѝ.
Главният изпълнителен директор на TD Bank Бхарат Масрани се извини за тези пропуски, като призна, че те са се случили под негово ръководство. Сега банката подобрява системите си за борба с прането на пари (AML), като наема 700 нови специалисти и въвежда по-строги процеси на наблюдение.
Като част от споразумението TD Bank ще бъде подложена на четиригодишно наблюдение от страна на FinCEN и е ограничена да разширява дейността си в САЩ.
Това споразумение предизвика критики от някои страни, включително от сенатор Елизабет Уорън, според която санкциите са недостатъчни и позволяват на ръководителите на банката да избегнат пълна отговорност. Акциите на TD Bank спаднаха с 6% след съобщението, което отразява опасенията на инвеститорите относно бъдещия растеж и съдебните разходи.
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.
Според информация, разпространена в основните социални платформи от понеделник насам, BitGo е предприела дискретна стъпка към превръщането си в публична компания в Съединените щати.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.