Блокчейн, технологията вдъхновена от Биткойн , се оказа твърде голяма, за да се игнорира. Тя също се доказа като много по-ценна от виртуалната монета, която е в основата ѝ.
Amazon е най-новото допълнение към нарастващия списък от компании, които възприемат блокчейн. Вчера, онлайн търговецът на дребно обяви, че е пуснал два блокчейн продукта: Amazon Quantum Ledger Database (QLDB) и Amazon Managed Blockchain.
Като една от най-големите корпорации в света, Amazon се насочиха към адаптация на криптовалути и блокчейн. Всъщност, от всички онлайн компании, тя вероятно е видяла най-много спекулации за нейното потенциално завръщане в блокчейн екосистемата.
Миналата година имаше няколко слуха за преминаването на Amazon Web Services (AWS) към блокчейн. Въпреки това, главният изпълнителен директор на AWS Анди Яси отрече слуховете, че Amazon планира да имплементира блокчейн. Той подчерта, че блокчейн технологията има ограничени случаи на употреба извън разпределените счетоводни книги. Той твърди, че има и други алтернативни решения на проблемите, които блокчейн може да адресира.
Блокчейн продукта на Amazon ще поддържа HyperLedger Fabric и Eтериум платформите. Корпоративни гиганти като IBM понастоящем изграждат децентрализирани приложения на HyperLedger. Етериум, от друга страна, е платформа с отворен код за изграждане на dApp за разработчици. И Amazon вече използва Етериум платформата в своята облачна мрежа.
Платформата Pump.fun набра $500 милиона в бързо първично предлагане на монети (ICO), като ги разпродаде само за 12 минути.
На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.