Блокчейн, технологията вдъхновена от Биткойн , се оказа твърде голяма, за да се игнорира. Тя също се доказа като много по-ценна от виртуалната монета, която е в основата ѝ.
Amazon е най-новото допълнение към нарастващия списък от компании, които възприемат блокчейн. Вчера, онлайн търговецът на дребно обяви, че е пуснал два блокчейн продукта: Amazon Quantum Ledger Database (QLDB) и Amazon Managed Blockchain.
Като една от най-големите корпорации в света, Amazon се насочиха към адаптация на криптовалути и блокчейн. Всъщност, от всички онлайн компании, тя вероятно е видяла най-много спекулации за нейното потенциално завръщане в блокчейн екосистемата.
Миналата година имаше няколко слуха за преминаването на Amazon Web Services (AWS) към блокчейн. Въпреки това, главният изпълнителен директор на AWS Анди Яси отрече слуховете, че Amazon планира да имплементира блокчейн. Той подчерта, че блокчейн технологията има ограничени случаи на употреба извън разпределените счетоводни книги. Той твърди, че има и други алтернативни решения на проблемите, които блокчейн може да адресира.
Блокчейн продукта на Amazon ще поддържа HyperLedger Fabric и Eтериум платформите. Корпоративни гиганти като IBM понастоящем изграждат децентрализирани приложения на HyperLedger. Етериум, от друга страна, е платформа с отворен код за изграждане на dApp за разработчици. И Amazon вече използва Етериум платформата в своята облачна мрежа.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.