НАЧАЛО Финтех

Alpaca – новият инструмент за разработчици на приложения за търговия с акции

14.11.2019 20:00 4 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Alpaca – новият инструмент за разработчици на приложения за търговия с акции

Приложението за търговия с акции “Robinhood” се оценява на 7,6 милиарда долара, но функционира само в САЩ.

Финтех стартъпът “Alpaca” върши тежката работа, така че разработчиците по целия свят да могат да пуснат свои собствени конкуренти на този инвестиционен еднорог.

Подобно на “Stripe”, API-то на Alpaca се справя със сигурността и регулаторната сложност, като позволява на други стартъп компании бързо да изграждат брокерски приложения. Тя вече е отчела над 1 млрд. долара транзакции в рамките на една година, от старта си.

Потенциалът за захранване на новото поколение финтех приложения привлече 6-милиона долара финансиране за Alpaca. Кръгът финансиране бе воден от “Spark Capital”.

Вместо да таксува разработчиците, компанията печели парите си чрез плащане спрямо потока от поръчки, лихва върху парични депозити и марджин кредитиране, подобно на “Robinhood”.

Искам да се уверя, че хората извън САЩ имат достъп до платформата” с цел изграждане на богатство, което исторически е достъпно само за заможните хора, каза съоснователят и изпълнителен директор на компанията – Йоши Йококава.

Родом от Япония, Йококава работи в сферата на инвестиционното банкиране – в “Lehman Brothers” – до фалита на банката. След като баба му се разболява, той става дей трейдър за три години, като тогава разбра, че “всички инструменти за търговски услуги на брокери са доста неадекватни.

Но когато през 2013 г. чу за Robinhood и видя, че платформата всъщност отговаря на нуждите на потребителите, той реши, че трябва да участва в този преход.

Йококава завърши първо с изграждането на бизнес, продаващ изкуствен интелект на банки и търговски фирми на валутния пазар. Наблюдавайки клиенти, които се борят за бързо интегриране на нова технология, той забелязва липсата на налични инструменти за разработчици.

Около 2017 г., Йококава пренасочи бизнеса и кандидатства за одобрение от FINRA. Alpaca стартира в края на 2018 г., като позволява на разработчиците да поставят код, за да позволят на потребителите си да купуват и продават ценни книжа.

Сега международните разработчици и малките хедж фондове надграждат API-то на Alpaca. Компанията работи с клиринговия брокер “NTC” и след това таксува марджин търговия, като същевременно печели от лихви и плащания за потока на поръчките. Той също така предлага продукти като “Alpaca Forecast”, с краткосрочни прогнози за цените на акциите, “Alpaca Radar” за откриване на промени в цените и неговия сървър за финансови база данни “MarketStore”.

Capital”, “Social Leverage”, “Portag3”, “Fathom Capital” and “Zillionize” добавят $ 6 милиона към вече събраните $ 5,8 милиона. Стартъпът планира да похарчи парите за наемане на нови кадри и сключване на партньорства с по-големи бизнеси, като подкрепя общността на разработчиците си и спазването на регулации.

Най-големият конкурент на Alpaca, “Interactive Brokers”, предлага API за търговия, но и други услуги, които нямат общо с адресиране на липсата на здрава общност на разработчици, сподели Йококава.

Стартъпът се фокусира върху предоставянето на страхотна документация, принос с отворен код и SDK на различни езици, които я правят по-удобна за програмисти. Ще трябва да внимава и за други конкурентни услуги като “DriveWealth” и добре финансирания “Galileo”.

Защо ни трябват толкова много приложения за търговия с акции? “Всеки един човек се занимава с пари, така че пазарът е огромен. Вместо един играч да вземе всичко, ще има различни играчи, които могат да се справят добре”, коментира Йококава.

“Както банките и инвестиционните банки съществуват съвместно, така и никога няма да се случи така, че “Bank of America” да вземе 80% от пая. Мисля, че разликата ще бъде в привличането на клиенти и ефективността на управлението на операциите.”

Най-голямата грижа на основателя е да се съобразява с всички нови възможности във финансовите услуги, от управление на пари и появата на криптовалути, с които Robinhood вече се занимава, до предлагане на секюрити токени.

@page { size: 8.5in 11in; margin: 0.79in } p { margin-bottom: 0.1in; line-height: 115%; background: transparent }

Главният изпълнителен директор се надява, че един ден Alpaca ще даде по-широк достъп до американския фондов пазар в Япония, отбелязвайки, че ако бързо-развиващата се нация все още изостава във финтех, то останалата част от света вероятно се справя експоненциално по-зле. “Искам да свържа този клас активи с възможно най-много хора на Земята.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Финтех Новини

Цените на тези три AI криптовалути скочиха след слухове за сливането им

Fetch.ai е в процес на обсъждане на потенциалното сливане на токените с SingularityNET и Ocean Protocol в токен ASI, чиято напълно разгърната стойност се очаква да бъде около $7.5 милиарда.

27.03.2024 22:00 1 мин. четене

Tурска банка разширява присъствието си в сектора на дигиталните активи с ново партньорство

Misyon Bank, пионерска необанка в Турция, разширява услугите си в областта на попечителството на дигитални активи и токенизацията чрез партньорство с швейцарския доставчик на попечителство на криптовалути Taurus.

26.03.2024 20:30 1 мин. четене

Robinhood пуска крипто портфейл за Android

Брокерската къща Robinhood разшири достъпа до крипто портфейла си за потребителите на Android. Според съобщението от 20 март приложението Robinhood Wallet вече е достъпно в Google Play.

21.03.2024 19:00 2 мин. четене

Mastercard си партнира с крипто портфейла MetaMask за нови карти

Съобщава се, MetaMask, известен крипто портфейл, тества изцяло ончейн платежна карта в сътрудничество с Mastercard, издадена от Baanx.

13.03.2024 19:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.