Algorand (ALGO) – родната криптовалута на блокчейна Algorand – скочи с 50% от малко под $1.70 до нов двугодишен връх от $2.66, според данните на CoinGecko. Но скокът беше краткотраен, като в момента ALGO се търгува малко под $2 към момента на публикуване.
Възходът на Algorand (ALGO) идва в момент, когато корейската борса за криптовалути Upbit обяви листинг на двойката (KRW)/ALGO на своята платформа. Upbit, първата лицензирана крипто борса в Южна Корея, доминира на корейския крипто пазар с пазарен дял от над 80%.
Algorand е публична, базирана на блокчейн мрежа с отворен код, която поддържа широк спектър от приложения. Блокчейнът, който стартира през юни 2019 г., използва алгоритъм за „чисто доказателство за залог“ (PPoS), изобретен от неговия основател Силвио Микали, професор в MIT.
През септември Algorand проби нивото от $2 за първи път от две години след новината, че Koibanx, латиноамериканска компания за токенизиране на активи и блокчейн финансова инфраструктура, е подписала споразумение със Салвадор за разработване на своята блокчейн инфраструктура върху технологията на Algorand.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Sandbox Metaverse alpha стартира на 29-ти ноември
Algorand също така разширява своите случаи на използване в сферата на децентрализираното финансиране (DeFi), незаменимите токени (NFT) и дигиталните валути на централните банки. Блокчейнът в момента има над $80 милиона обща стойност, заключена в DeFi протоколи, според DeFi Llama.
В момента Algorand е класиран на 19-то място по пазарна капитализация ($12 милиарда), според данните на CoinGecko.
Крипто пазарът наблюдава увеличена подкрепа от различни индустрии, като разплащателните компании играят ключова роля в насърчаването на дигиталните активи.
Binance, водещата борса за криптовалути, обяви актуализация за няколко алткойни от платформата си.
VanEck предприе смела стъпка, като подаде документи за спот борсово търгуван фонд (ETF) за Binance Coin (BNB) в Делауеър, с цел да представи първия BNB ETF на пазара в САЩ.
Стабилна монета загуби връзката си с щатския долар в сряда сутрин след твърдения, че компанията зад проекта, базирана в Хонконг, е изправена пред фалит.