Биткойн (BTC) и различните алткойни в момента са изправени пред значителни ценови понижения, дължащи се на комбинация от фактори.
След като Биткойн падна до $86,000, алткойните също отбелязаха значителни спадове, като някои от тях се понижиха с повече от 10%. На фона на този спад инвеститорите се питат за потенциала за по-нататъшни спадове.
Данните от платформата за крипто анализ Santiment обаче разкриват рязко нарастване на китовата активност около няколко алткойна, което предполага, че големите играчи се позиционират за потенциални печалби.
Платформата идентифицира 10-те алткойна с най-висока активност, включително Maker DAO (DAI), Polygon (MATIC), Floki Inu (FLOKI) и други.
Santiment предполага, че китовете може да планират да използват стабилни монети като средство за закупуване на тези алткойни, потенциално очаквайки обрат в неотдавнашния им низходящ тренд.
Този скок в интереса на китовете може да означава, че големите инвеститори разглеждат сегашния пазарен спад като възможност за натрупване на тези активи на по-ниска ценова точка, с оглед на бъдещо възстановяване.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
В смела стъпка за съчетаване на традиционни сектори със стратегия за дигитални активи, главният изпълнителен директор на „Bitcoin Magazine“ Дейвид Бейли е начело на сливането между неговата компания Nakamoto, специализирана в Биткойн, и доставчика на здравни услуги KindlyMD.
Coinbase се насочва към S&P 500, което е знакова стъпка, отразяваща както финансовото развитие на компанията, така и нарастващото доверие на Уолстрийт към крипто сектора.
Криптовалутите вече играят двойна роля в световната икономика – отчасти спекулативен актив, отчасти платежно средство – според нов анализ на Банката за международни разплащания (BIS).