Много от демократичните президентски надежди биха искали да забранят хидравличното разбиване или така наречения фракинг.
Въпреки това, според мнозина икономисти, забраната за метода на извличане на газ би предизвиквала голяма рецесия – в национален и глобален план. Как би се отразило това на Биткойн ?
Хидравличното разбиване, процесът на отстраняване на залежи от петрол и природен газ чрез изпомпване на вода под земята, беше много широко обсъждана тема сред американските политици. Почти всички демократи подкрепят забрана на процеса по екологични причини.
В момента, обаче, САЩ са най-големият производител на нефт и природен газ – до голяма степен поради фракинг. Забраната на тези дейности масово ще наруши доставките и на двата продукта, което потенциално би довело до рецесия.
Историята свидетелства, че промените в предлагането на изкопаеми горива унищожават икономиките. И през 1973 и 1979 г., ОПЕК и Иран предизвикаха поражение върху световната икономика с промени в предлагането, които не бяха очаквани. Рецесиите продължиха близо десетилетие.
Въпросът, разбира се, е как такава масивна рецесия ще се отрази на цената на Биткойн? Много специалисти твърдят, че глобалната рецесия би довела до драстично увеличение на цената, но това не е задължително да е вярно.
Докато сценарият за „сигурно убежище“ в лицето на Биткойн стана все по-популярен, монетата никога не е наблюдавала рецесия. От своето създаване преди около 11 години, въпреки няколко на брой мечи цикъла, Биткойн претърпява главно възход на цените. Рецесиите биха били неизследвани води.
Освен това, флагманската криптовалута разчита до голяма степен на изкопаеми горива, за да генерира енергия за добив. Масово намаляване на производството на изкопаеми горива би завишило значително цените и би направило копаенето почти невъзможно.
Ако настъпи такава мащабна промяна, миньорите ще бъдат принудени да капитулират, задвижвайки предлагането на Биткойн на пазара. В такъв случай, тъй като добивът значително намалява и предлагането наводни пазара, стойността на Биткойн безспорно ще спадне.
Разбира се, ако някои миньори успеят да се справят, монетата може да функционира като хедж срещу икономически сътресения. В този случай, много инвеститори биха навлезли на пазара, което би могло да стабилизира или да повиши цените.
В края на краищата, това, което се случва с Биткойн, е непонятна величина и всеки само предполага. Рецесиите са проблем и Биткойн ще се сблъска с първата си такава, ако се приеме такава забрана.
Глобалният гигант в областта на разплащанията Mastercard обяви, че стабилните монети са достигнали ключов момент, предлагайки реални ползи и приближавайки се към масов прием.
Анализирайки последните актуализации, споделени от Wu Blockchain, през изминалата седмица се наблюдаваше ключова промяна в крипто пазара. Биткойн се покачи до нов исторически връх от $123,226, с което общата пазарна капитализация на криптовалутите надхвърли $4 трилиона – етап, отразяващ подновеното доверие на инвеститорите и ускоряването на институционалните потоци.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.