a16z ръководеше набирането на средства от серия А в размер на $50 милиона за организацията Proof, частен колектив от 1,000 посветени колекционери и художници на NFT.
Сред допълнителните участници в кръга са Collab+Currency, Flamingo DAO, SV Angel, VaynerFund и Seven Seven Six, съобщи екипът във вторник. Фирмата за рисков капитал Seven Seven Six на Алексис Оханян ръководи кръг на финансиране в размер на $10 милиона през април за Proof.
Това е първата инвестиция на a16z в Proof, която го поставя до компании като Yuga Labs и Larva Labs – със забележителната разлика, че двата основни NFT проекта са публично достояние.
Proof е организацията, която стои зад Moonbirds и Oddities, и е основана от серийния предприемач Кевин Роуз. По-рано този месец Роуз обяви, че проектите Moonbirds и Oddities са прехвърлени към CC0, или с други думи вече са публично достояние.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Директор на крипто борса арестуван за предполагаема кражба на $2.7 милиарда
Това означава, че изкуството вече е обществено достъпно и може да бъде свободно разпространявано, допълвано и комерсиализирано без съгласието на собственика. Proof получи отпор от хора, които твърдяха, че са се включили в проекта, вярвайки, че имат ексклузивни права върху своите NFT, само за да им бъдат отнети без предварително уведомление.
Moonbirds се търгуват на цена от около 13 ETH (около $20,000) към момента на писане на статията, което е спад от 16.5 ETH на 8 август, когато бе обявен ходът с CC0.
Proof също така заяви вчера, че създава Moonbirds DAO, която ще наблюдава лицензирането на името Moonbirds чрез предоставяне на права върху търговска марка и разпределяне на капитал за проекти, които „продължават мисията на Moonbirds„.
Proof обяви и предстоящ NFT проект, наречен Moonbirds Mythics, чието стартиране е планирано за „началото на 2023 г.„.
Съобщава се, че Бразилия преразглежда плановете си за въвеждане на нова валута на БРИКС преди председателството си на 17-ата среща на върха в Рио де Жанейро, която ще се проведе през юли 2025 г.
Binance и Bitget се включиха в помощ на Bybit след масивен хак, като прехвърлиха над 50,000 ETH в студените портфейли на Bybit.
Тъй като Европа затяга регулациите за стабилните монети, големите крипто борси Kraken и Crypto.com разработват свои собствени дигитални активи, за да се справят с новия правен пейзаж.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси официално приключи разследването на OpenSea, като реши да не предприема правни действия и да не класифицира NFT като ценни книжа.