По-рано тази година, американската Комисия по ценните книжа и фондовите борси (SEC) отложи вземането на решение по две предложения за борсово търгувани фондове (ETF).
Първото предложение за ETF, подадено от Bitwise Asset Management с NYSE Arca, бе публикувано във Федералния регистър на 15-ти февруари, като стартира първото 45-дневно отброяване до първоначално решение за казуса. Като цяло, SEC има 240 дни, за да одобри или отхвърли всяко ETF предложение. Последното решение означава, че SEC вече има още 45, за да разгледа предложението.
В резултат на това, Комисията заяви в петък, че ще „одобри или отхвърли, или ще заведе дело, за да определи дали да не одобри предложената промяна на правилото“ до 16-ти май 2019.
Според писмото от 29-ти март, SEC досега получиха 21 коментара относно предложената промяна.
SEC също преразглежда друго Биткойн ETF предложение, подадено от VanEck и SolidX, в партньорство с борсата Cboe BZX. Предложението на VanEck / SolidX първоначално бе подадено преди почти една година, но беше оттеглено през януари по време на най-дългото частично изключване на правителството в историята на САЩ. Изпълнителният директор на VanEck, Ян ван Ек обясни, че спирането причини – поне временно – паузи в разговори между SEC и компаниите, които са подали предложението.
Cboe отново представи предложението си в края на януари и бе публикувано във Федералния регистър на 20-ти февруари. В петък SEC също отмени това решение, определяйки 21-ви май като дата, на която или ще вземе твърдо решение или ще започне процедура за да стигне до окончателен извод.
Докато SEC все още не одобрява Биткойн ETF, видни гласове в общността вярват, че това може да се случи тази година.
В интервю за Roll Call, публикувано в началото на февруари, комисарят на SEC, Робърт Джаксън каза, че смята, че ETF предложението ще „задоволи стандартите, които регулаторът е определил, „в крайна сметка”.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.