JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Използвайки платежната си мрежа Kinexys, банката изпълни пилотния проект в тестовата мрежа на Ondo Chain в сътрудничество с Chainlink и Ondo Finance.
Сделката използва модел „доставка срещу плащане“, синхронизиращ движението на парични средства и активи, за да сведе до минимум риска от сетълмент.
Транзакцията включваше блокчейн-базирания фонд на Ondo (OUSG) и бележи рядък момент на оперативна съвместимост между оторизираната система на JPMorgan и публичната мрежа.
Технологията на Chainlink се погрижи за координацията между мрежите, осигурявайки сетълмент в реално време и на двете платформи.
Въпреки че отJPMorgan са проучвали блокчейн технологията и преди, този публичен тест сигнализира за по-широка промяна. Въпреки политическите пречки и нарастващия ентусиазъм към криптовалутите, банката настоява, че тази стъпка е част от дългосрочна стратегия, а не реакция на пазарните настроения.
Тайланд се готви да емитира дигитални инвестиционни токени на стойност $150 милиона, като чрез блокчейн технологията ще отвори достъп до държавни облигации за обикновените граждани.
Lido може скоро да промени начина, по който се вземат решения в рамките на своята екосистема. Ново предложение, LIP-28, представено на 8 май, има за цел да даде на притежателите на стейкнати Етериум токени (stETH) правото да се противопоставят на потенциално вредни решения, взети от гласуващите с LDO токени.
Robinhood изглежда в готовност да направи най-смелата си стъпка досега: Да доведе американските финансови пазари в Европа с помощта на блокчейн технологията.
Мелдивите се стреми да се превърне в глобален играч в областта на финансовите технологии.