Биткойн достигна важен етап в борбата си срещу традиционните финансови индекси, като на 8 май стойността му спрямо S&P 500 достигна рекордно високо ниво от 17.725.
Този скок отразява нарастващото доверие на инвеститорите във водещата криптовалута, особено в момент, в който конвенционалните пазари са изправени пред все по-голяма несигурност.
Според Матю Сигел, ръководител на отдела за дигитални активи във VanEck, това съотношение е историческо и подчертава нарастващата привлекателност на ВТС спрямо традиционните акции.
Моментът съвпада и с това, че Биткойн временно изпревари Google по пазарна капитализация – символична промяна, която подчертава нарастващото значение на криптовалутите.
Пазарните анализатори посочват притока на институционален капитал и ETF постъпленията като основни двигатели на тази динамика. Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, предположи, че познатите теории за цикъла на водещата криптовалута може да не са вече приложими в една среда, все повече оформяна от макроикономическата ликвидност и корпоративното участие.
С нарастващите опасения относно държавния дълг и икономическата стабилност, Биткойн продължава да привлича вниманието като съвременен хедж инструмент, позиционирайки се едновременно като актив с потенциал за растеж и финансово убежище.
Биткойн се търгува стабилно над нивото от $100,000, което предизвиква нов оптимизъм сред инвеститорите, но и повишава предпазливостта сред анализаторите, които следят за потенциални сътресения в бъдеще.
Metaplanet засили ангажимента си към водещия дигитален актив, като си осигури $21.25 милиона чрез най-новата си емисия на облигации, която е 14-та поредна в серия от капиталови увеличения, свързани с агресивната крипто стратегия на компанията.
Уважаван крипто анализатор смята, че Биткойн (BTC) може да преживее последно, експлозивно рали, преди да приключи настоящият пазарен цикъл.
Дан Тапиеро, опитен макро инвеститор и мениджър на хедж фондове, вижда потенциал за значителен ръст на Биткойн, ако американската икономика изпадне в рецесия, което ще принуди Федералния резерв да предприеме агресивни мерки за понижаване на лихвените проценти.