Polygon излезе начело на NFT пазара, заемайки водеща позиция по седмичен обем на продажбите и надминавайки Етериум за пръв път от месеци насам.
Според последните данни, на 22 април базираните на Polygon NFT-та генерират обем от $22.3 милиона за седем дни – достатъчно, за да осигурят 24% от продажбите на целия NFT пазар през този период, които възлизат на близо $93 милиона.
За този неочакван скок допринесе рязкото увеличаване на активността на потребителите, като в мрежата се включиха над 39,000 уникални купувачи – 81% ръст спрямо предходната седмица. Докато Етериум зае второ място с продажби за $19.2 милиона, Mythos Chain и колекциите, базирани на Биткойн, бяха следвани отблизо със съответно $14.3 милиона и $14.1 милиона.
Внезапната динамика за Polygon се дължеше до голяма степен на една открояваща се колекция: Courtyard NFTs. Специализирана в токенизирани физически колекционерски предмети, Courtyard донесе над $20 милиона само в продажби, доминирайки в класациите и сигнализирайки за нарастващ интерес към NFT с активи от реалния свят (RWA).
Тази колекция се фокусира върху силно търсени класифицирани карти – като покемони и спортни трейдинг карти – които са токенизирани и се съхраняват сигурно в трезори. Купувачите имат възможност да осребрят физическата карта, с което NFT-то се изважда от обращение. Този модел преодолява пропастта между материалните колекционерски предмети и блокчейн собствеността.
По-широката тенденция за токенизиране на активи от реалния свят продължава да набира сила. Според RWA.xyz стойността на токенизираните активи от реалния свят досега е достигнала $21.2 милиарда през 2025 г., като в нея участват над 97,000 притежатели. Тази цифра дори не отчита стабилните монети, които се оценяват на над $227 милиарда.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.
Ел Салвадор прави важна стъпка към превръщането си в регионален лидер в областта на изкуствения интелект.
Някои от най-големите имена в сферата на криптовалутите се опитват да си осигурят място във финансовата система на САЩ.
От 2022 г. насам Китай активно популяризира юана като основна валута за търговия между страните от БРИКС, възползвайки се от геополитическите раздори – особено след като западните санкции засегнаха Русия.