На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Ралито привлече вниманието на финансовия автор Робърт Кийосаки, който потвърди бичата си позиция с нова цел: BTC между $180,000 и $200,000 до края на 2025 г.
Оптимизмът на Кийосаки не е нов. Само ден по-рано той сподели по-дългосрочна гледна точка, прогнозирайки, че до 2035 г. Биткойн ще достигне $1 милион. За да се сбъдне прогнозата за 2025 г., BTC ще трябва да претърпи ръст от сегашните нива от поне 105%.
Въпреки че тези цифри може да изглеждат агресивни, прогнозираният съставен годишен темп на растеж от около 28% всъщност е под дългосрочната средна стойност на водещия дигитален актив. Все пак перспективите зависят до голяма степен от глобалната стабилност.
Пазарните сътресения или рецесиите могат да прекъснат инерцията, а нарастващото институционално участие може да донесе както доверие, така и уязвимост към по-широкообхватни политически напрежения.
Накратко, макар че прогнозата на Кийосаки не е изключена, тя се основава на оптимистичен сценарий, при който макро рисковете остават ограничени – нещо, което изглежда все по-несигурно с всяко изминало тримесечие.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.
Навърши се една година от последното халвинг събитие на Биткойн и дългосрочните притежатели имат повод за оптимизъм.