Биткойн се бори да набере популярност през почивните дни и този не е изключение.
Въпреки че в края на петък демонстрира бичи импулс, криптовалутата се върна към обичайното си слабо представяне през уикенда.
Ралито в петък вкара BTC в тесен консолидационен диапазон между $97,000 и $98,000. Ончейн данните сочат, че сега Биткойн е попаднал в критична ценова граница, която може да определи краткосрочната му посока.
Крипто анализаторът Али Мартинез посочи в X, че в момента криптовалутата е притисната между две значителни ценови зони, оформящи краткосрочната му траектория.
Ончейн данните разкриват, че приблизително 1.97 милиона адреса са закупили 1.43 милиона BTC между $94,659 и $97,544, установявайки силна подкрепа близо до $96,365. Ако BTC се върне към това ниво, инвеститорите могат да защитят позициите си, като натрупат повече, спомагайки за поддържане на стабилността.
Обратно, диапазонът между $97,650 и $99,470 е привлякъл около 1.16 милиона адреса, създавайки потенциална зона на съпротива. Много от тези инвеститори може да се стремят да разтоварят своите авоари, щом Биткойн се доближи до тяхната себестойност, което ще увеличи продажбения натиск.
Тъй като BTC се търгува в този тесен диапазон, пробив в една от двете посоки може да определи тенденцията за следващите седмици. Към момента на писане на статията Биткойн се търгува на цена от $95,900.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.