Начало » Други » 80% от южнокорейските блокчейн компании не са генерирали приходи през 2018

80% от южнокорейските блокчейн компании не са генерирали приходи през 2018

06.09.2019 15:31 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
80% от южнокорейските блокчейн компании не са генерирали приходи през 2018

До този момент състоянието на блокчейн индустрията в Южна Корея не е цветущo.

Изглежда, че по-голямата част от бизнесите в сферата са на прага да се „разпаднат“ поради липсата на продажби.

Блокчейн индустрията в Южна Корея изпитва сериозни затруднения, тъй като не успява да се конкурира с по-големите конгломерати и да се интегрира в икономиката като цяло. Наскоро бе съобщено, че само 2 на 10 фирми, които са свързани с блокчейн, генерираха продажби през изминалата година.

Южна Корея и проблемите с блокчейн индустрията

Според данните, публикувани от „Института за софтуерни политики и изследвания“, само „44 от 198 блокчейн бизнеси в Южна Корея генерираха продажби от новоразработените си предлагания през миналата година“.

Това е в голям контраст с други технологични индустрии. Например около 50 до 70 процента от южнокорейските фирми в облачното пространство, „големите данни“ (Big Data) или интернет на нещата (IoT) отчитат увеличениe в продажбите през същия период.

Общо, блокчейн индустрията имаше спечелени около $106.03 милиона от продажби през миналата година. По-специално, около 86% от тази цифра идва от установени конгломерати. SME (средни и малки бизнеси) бледнеят за сравнение и успяха да спечелят само $2,33 милиона от продажби.

Това е свързано с факта, че от 198 блокчейн компании в Корея около 183 се смятат за „малки“, (с 5 или повече служители). Сега тези малки предприятия са изложени на сериозна опасност да затворят врати.

Състоянието на борсите за криптовалути в Южна Корея също не е много по-добро. Миналия месец бе съобщено, че около 97% от търговските платформи на страната са в опасност да бъдат напълно неплатежоспособни. Всъщност повечето емитенти на южнокорейски монети избират чуждестранни борси за криптовалути поради „задушаващите“ регулации.

Следствие на бичия пазар

Защо блокчейн индустрията сякаш изостава и не може да бъде в крак с останалата част от технологичния сектор в Южна Корея? Това до голяма степен е следствие от регулирането, породено от спада след бума на криптовалутите през 2017/18.

Южнокорейските търговци почти винаги търгуваха с криптовалути на печалба по време на бичия пазар, което накара много регулатори и служители да възприемат сектора на дигитални валути като нов начин за хазарт.

Регулаторният натиск оттогава е изключително екстремен, като всички блокчейн компании се следят под лупа и борсите се борят да останат платежоспособни.

През изминалата година се наблюдава масово преселване на свързани с блокчейн предприятия, които се местят от Южна Корея в други азиатски държави, като Сингапур или Хонконг.

Веднъж считана за „лидер на блокчейн“, силно развитата държава може да види как цялата й блокчейн индустрия загива. Южна Корея трябва да актуализира своя регулаторен режим, ако желае да остане конкурентоспособна.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ето как да разчитаме крипто индекса на страха и алчността

Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.

14.07.2025 17:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Управителят на Английската централна банка с предупреждение за стабилните монети

Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.

14.07.2025 12:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Националната банка на Чехия инвестира в Coinbase

Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.

14.07.2025 8:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Златото превъзхожда американския пазар на акции в продължение на 25 години

В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.

13.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.