Нарастващото търсене на енергия от базирани на Доказателство за работа (PoW) криптовалути като Биткойн (BTC) е особено гореща тема.
Но третото глобално проучване на крипто активите от Университета в Кеймбридж показва, че 76% от копачите на криптовалути поне частично използват електричество от възобновяеми енергийни източници.
Проучването установи, че над 39% от общата енергия, консумирана от PoW криптовалути, включително Биткойн, Етериум (ETH), Биткойн Кеш (BCH) и други, идва от възобновяеми енергийни източници.
Това противоречи на предишно подобно проучване на университета, което установи, че само 28% от общата енергия, консумирана за добив на криптовалути, идва от възобновяеми ресурси. През 2018 г. 60% от миньорите са използвали възобновяеми енергийни източници като част от своя енергиен микс.
Според последното проучване, водноелектрическата енергия е най-често срещаният източник на енергия за миньорите. Съобщава се, че почти 62% от миньорите използват хидроелектричество. Източниците на въглища и природен газ заемат второто и третото място със съответно 38% и 36%.
Вятърът, петролът и слънчевата енергия са трите други често срещани източници на енергия за копачите на криптовалути.
Докладът допълнително разделя потреблението на енергия от миньори по региони, като отбелязва, че копачите от Азиатско-Тихоокеанския регион, Европа, Латинска Америка и Северна Америка използват почти равен процент хидроелектрическа енергия в сравнение с електричеството от други източници като въглища, природен газ, вятър и нефт.
Енергията от въглища е най-разпространена в региона на APAC, допринасяйки почти еднакво количество електроенергия за миньорите като водноелектрическите източници. Нито един копач от Латинска Америка не използва електричество с въглища за добив на криптовалути.
Докладът също така отбелязва, че APAC копачите допринасят за почти 77% от хеширащата мощност на Биткойн, но използват най-ниските количества възобновяеми енергийни източници. И докато Северна Америка добавя само 8% от общата хешираща мощност, 63% от енергията, консумирана за добива на Биткойн, идва от възобновяеми източници.
Европа е едва на второ място след Северна Америка, отчитайки почти 30% от добива на криптовалути, задвижван с възобновяема енергия. Континентът допринася с близо 10% от световната хешираща мощност на Биткойн.
Докато пазарите реагират нервно на новите търговски мерки на президента Тръмп, основателката на ARK Invest Кати Ууд заема противоположна позиция: Тя вярва, че настоящите сътресения в крайна сметка могат да отворят пазарите и да доведат до дългосрочен растеж.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.