Начало » Други » ICO токените трябва да бъдат регулирани като ценни книжа, а не Биткойн

ICO токените трябва да бъдат регулирани като ценни книжа, а не Биткойн

28.04.2018 16:19 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
ICO токените трябва да бъдат регулирани като ценни книжа, а не Биткойн

Ролята на крипто валутите беше център на внимание по време на изслушването между Конгреса и Комисията за ценни книжа и борси в САЩ.

Комисията за бюджетни кредити в Камарата на представителите на САЩ проведе изслушване на регулатора на Wall Street на 26-ти април. Те проучиха регулирането на крипто смятайки, че е в среда, наподобяваща дивия запад. Председателят на SEC Джей Клейтън беше възприет като компетентен на тема крипто в това, което беше неговото първо изслушване пред този специален комитет.

Конгресмен Крис Стюарт (R-UT) разказа как синът му инвестира 17 долара в цифрова валута, която той избра да не назове, но призна, че синът му има по-голяма нетна стойност от него. Но без подходящо регулиране, „хората нямат необходимата информация, за да вземат добри решения„, каза той и погледна към председателя Клейтън за отговори.

Биткойн не може да бъде определен като ценна книга, а ICO-тата не са прозрачни.

Биткойн , каза председателят Клейтън, „е бил решен от повечето хора да не е сигурна“.

Токените, използвани при ICO-та са друга история.

„Няма такива, които съм виждал, които да не са ценни книжа“, каза Клейтън, добавяйки: „Доколкото нещо е ценна книга, толкова ще го регулираме като ценна книга“.

Председателят Клейтън посочи, че „правилата за ценни книжа се основават на оповестяването“, добавяйки, че „хората трябва да следват тези и да предоставят информацията, която [агенцията] изисква“.

Когато го попитаха дали тези стартиращи компании са прозрачни, той не се поколеба да отговори с „не“. Председателят Клейтън призна „икономическата полезност“ и „голямото обещание“ на криптовалутите. Но политиците все още не са постигнали консенсус за регулацията на пазара.

Например, ICO са набрали 6,3 милиарда долара само през първото тримесечие на 2018 година. Председателят Клейтън казва, че растежът е настъпил „без обичайното зачитане на закона, което бихте очаквали да видите на финансовите пазари“.

Що се отнася до Биткойн, който се използва като начин на плащане, той е извън обхвата на SEC:

„Нашите закони не предвиждаха [криптовалути]. Нашите закони очакваха суверенни валути. Тези валути не са подкрепени от суверенитет. Със суверенна валута ще твърдя, че необходимостта от регулиране, за да се даде на хората утеха, е по-малка, отколкото за нещо, което не е подкрепено от суверенитет „.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ключови икономически събития в САЩ, които да следим през следващата седмица

След седмица на рекордни печалби на американските пазари, инвеститорите пренасочват вниманието си към по-спокоен, но решаващ период от макроикономически събития.

06.07.2025 19:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Седмичен обзор: Ключови промени и важни събития в крипто екосистемата

Първата седмица на юли донесе забележителни постижения в крипто инфраструктурата, управлението и търговията.

06.07.2025 18:00 4 мин. четене Alexander Zdravkov

ЕС рискува да изостане в областта на дигиталното финансиране – ето защо

Нежеланието на Европа да приеме стабилни монети и блокчейн технологията може да подкопае нейната парична суверенност и да маргинализира еврото в следващата фаза на глобалните финанси, според бившия член на управителния съвет на Европейската централна банка Лоренцо Бини Смаги.

06.07.2025 14:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov

Toncoin стартира нова стейкинг инициатива със съдействието на ОАЕ

Toncoin (TON) обяви ексклузивно партньорство с Обединените арабски емирства (ОАЕ), за да предложи на потребителите път към желанната 10-годишна Златна виза за ОАЕ чрез крипто стейкинг.

06.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.