Цената на родния токен на DeFi протокола Umami Finance (UMAMI) спадна с близо 50% на фона на промени в механизма на проекта.
Според информацията членовете на екипа са подали оставка от Umami Labs LLC. Също така се споменава, че главният изпълнителен директор е разпродал всичките си токени.
Разработчиците зад проекта заявиха, че активите от хазната на протокола остават в безопасност и са под контрола на подписалите ги лица, които ще се подчиняват на указанията на Umami DAO (децентрализирана автономна организация) и нейните притежатели на токени.
Данните сочат, че главният изпълнителен директор е разменил UMAMI притежанията си за стотици хиляди долари.
Според информацията следващите стъпки, които ще бъдат предпприети са изготвяне на предложение до Umami DAO, с което екипът на проекта (без главния изпълнителен директор) да продължи напред и да пусне трезори, както е планирано, като токена Umami ще има същите претенции за приходи, както е обещано. Също така бе споделено, че кодът, необходим за стартирането и функционирането на Umami, остава под контрола на DAO.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Очертава се корекция за актива, твърди Rekt Capital
В началото на февруари Umami временно спря всички плащания на притежателите на токени, позовавайки се на регулаторни съображения. Това предизвика известни дискусии сред членовете на общността, които заявиха, че продуктът изглежда прави обратното на това, което по-рано каза на потенциалните инвеститори.
Токенът UMAMI се търгуваше на цена от $11.7 към момента на писане на статията, което е около 50% спад в сравнение с цената от около $23 на 8 февруари.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.