2017 беше невероятна година за крипто пазара. Биткойн се превърна в алтернативна инвестиция, първоначалните предлагания на монети (ICO) избухнаха.
Огромното нарастване на стойността на Биткойн и други криптовалути, което наблюдавахме миналата година, ангажира вниманието на регулаторите и законодателите.
Тази тенденция започна през 2017 г. и определено продължава тази година. Законодатели в Обединеното кралство, Европа и други вече са предприели мерки за регулацията на крипто търговията.
Регулаторните промени в големите икономически сили като Китай, Южна Корея, Япония и САЩ биха могли да имат ефект върху цените на активите. Поради това, крипто инвеститорите ще трябва съответно да позиционират портфейлите и да следят внимателно промените в регулирането в страната и чужбина.
Най-големите крипто валутни борси изискват от потребителите да проверят напълно самоличността си, за да спазват правилата на KYC / AML. Въпреки това, не всички обмени изискват верификация.
Добре е да удостоверите самоличността си на обмена, който използвате. По този начин ще се предотврати ограничаване на тегленето или потенциално замразяване на средства.
Много ICOта в миналата година завършиха успешно с няколко стотин процента възвръщаемост на инвестициите.
Независимо от това пазарът на ICO започна да се забавя през четвъртото тримесечие на 2017 г., когато пазарът стана все по-наводнен от посредствени проекти, които вече не успяват да примамят инвеститорите и че в много случаи дори нямат готов продукт.
Според проучване, над 92% от стартираните блокчейн проекти никога не са довели до продукт или услуга.
Проектите, стартиращи ICOта, в по-голямата си част няма да набират близо до зашеметяващите суми, наблюдавани през 2017 г.
Повече регулации във връзка с данъчното облагане на печалбата от инвестиции в крипто валути вероятно ще станат и факт от живота през 2018 г., а търговците на крипто валута ще се очакват да декларират печалбите.
След като бъдат въведени ясни насоки, данъчните власти ще видят повече приходи от инвестиции в крипто, тъй като търговците ще декларират печалбите си по същия начин, по който те правят за традиционните си портфейли от активи.
И не на последно място е вълната от институционални пари, които ще навлизат в пазара тази година. През 2017 г. бяха пуснати над 75 хедж фонда, фокусирани върху цифровата валута, а частните банки и брокери започнаха да предлагат Биткойн.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.
Сбербанк, най-голямата държавна банка в Русия, се подготвя да започне да предоставя попечителски услуги за дигитални активи, с което значително навлиза в развиващия се крипто пазар в страната.
Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.