Начало » Други » 5 интересни факта от SEC които трябва да знaят инвеститорите

5 интересни факта от SEC които трябва да знaят инвеститорите

09.06.2018 23:30 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
5 интересни факта от SEC които трябва да знaят инвеститорите

Повечето от нас най-вероятно са чували за всички хора, които са ипотекирали къщите си и са забогатяли, или са загубили живота си, като са инвестирали в крипто.

Разбира се, разрушителните свойства на криптовалута са привлекли вниманието на Комисията за ценни книжа и борси в САЩ (SEC), което, без съмнение, има някои мнения по въпроса.

Както бе отбелязано от NASDAQ, председателят на Комисията по ценни книжа и борси (SEC) Джей Клейтън сподели мислите си за криптовалутите през последните месеци, които до голяма степен могат да бъдат дестилирани в пет важни точки.

1. Няма ICO регистриранo в SEC

Понастоящем нито едно ICO, което в момента е в ход, или чието стартиране е било обявено, е регистрирано в SEC. Клейтън отбелязва:

Инвеститорите трябва да разберат, че към днешна дата не са регистрирани първоначални предлагания за монети в SEC. SEC също така не са одобрили досега да се регистрира и търгува с продукти, търгувани на борсата (като ETF), притежаващи криптовалути или други активи, свързани с крипто.

2. SEC не може винаги да ви пази гърба

Пазарът на нерегулираните криптовалути не познава граници и не подлежи на официална юрисдикция. Като такива, регулаторните органи на САЩ могат да направят толкова много. Ако борсата, която използвате, се опрости или екипът зад ICO-то, в което сте инвестирали „избяга“ с инвеститорски средства, има много реален шанс тези средства да останат невъзстановими. Клейтън обясни:

Тези пазари обхващат националните граници и значителна търговия може да възникне на системи и платформи извън САЩ. Вашите инвестирани средства могат бързо да пътуват в чужбина без ваше знание. В резултат на това рисковете могат да бъдат увеличени, включително и риска регулаторните органи на пазара, като например SEC, да не успеят ефективно да преследвят злонамерени участници или да възстановят средствата.

3. Някои ICO токени определено са ценни книжа

Има общоприето погрешно схващане, че ICO токените не са ценни книжа и затова не са предмет на федералните закони за ценните книжа. Това обаче не е така. Казва Клейтън:

Комисията приложи дългогодишните принципи на законите за ценните книжа, за да докаже, че конкретен токен представлява инвестиционен договор и следователно представлява гаранция съгласно нашите федерални закони за ценни книжа.

4. SEC третира крипто като валута

Освен това Клейтън е така добър, за да уведоми, че SEC няма да спре мониторинга на криптовалутите. Всъщност те ще засилят вниманието си, като третирайки крипто, точно като доминиращите валути на глобалния пазар:

Ясно е, че точно както SEC има остър фокус върху начина, по който транзакциите в щатски долари, еврото и японската йена влияят върху нашите пазари на ценни книжа, имаме едни и същи интереси и отговорности по отношение на криптовалутите.

5. SEC харесва крипто

Не на последно място, SEC няма проблемаи с Биткойн и други криптовалути. Всъщност те са вярват и знаят, че и Уолстрийт са на същото мнение. Клейтън признава:

Технологията, на която се основават криптовалутите и ICO-та, може да се окаже разрушителна, трансформативна и подобряваща ефективността. Убеден съм, че развитието на финтех ще спомогне за улесняването на капиталообразуването и ще осигури обещаващи инвестиционни възможности за институционалните и големите инвеститори.

Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ето защо Фед може да понижи лихвите по-рано от очакваното според Goldman Sachs

Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.

08.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Robinhood подлежи на проверка от Европейска банка – ето защо

Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.

08.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

САЩ налага мита на няколко държави: Ще реагира ли крипто пазарът?

Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.

08.07.2025 8:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Илон Мъск представи политически проект – ще подкрепи ли Биткойн?

Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.

07.07.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.