Американската комисия по ценни книжа и борси разполага с 4000 адвокати, като същевременно има недостиг на програмистите, които всъщност могат да обяснят всички алгоритми, участващи в днешните инвестиции.
Това е според комисаря на SEC, Робърт Джаксън, който отбеляза, че бързият растеж на дигиталните активи и компютърните инвестиционни консултации се превърна в ключово предизвикателство за регулаторите, които се опитват да бъдат в крак с технологичния напредък, съобщава Reuters.
Изказвайки се преди конференцията на Израелския орган за ценни книжа в понеделник, Джаксън казва, че съотношението трябва да се промени, за да може агенцията да бъде по-ефективна при регулирането на пазарите.
„След 20 години може да се наложи да сме агенция от 2000 адвокати и 2000 програмисти …
Знам как изглежда, когато човек извърши измама. Много по-трудно е да се открие кога алгоритъм мами инвеститора. Но инвеститорите заслужават не по-малка защита, просто защото парите се движат по алгоритъм.“
Джаксън споделя също, че криптовалутите са „вълнуващи, но идват с рискове“, описвайки ги като друго предизвикателство за регулаторите. С по-доброто разбиране на технологията, агенцията може да създаде правна рамка за пространството, предотвратявайки връзката на индустрията с измамници, като същевременно защитава инвеститорите.
Като първият демократ, назначен в SEC от президента Доналд Тръмп, Джаксън се оттегля от поста си на 14-ти февруари, за да се върне към преподаването в Нюйоркския университет по право.
След приемането на мащабния закон за данъците и разходите на президента Доналд Тръмп, републиканците в Камарата на представителите подготвят почвата за сериозен натиск за законодателство в областта на криптовалутите.
Председателят на Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) Пол Аткинс подчерта, че агенцията ще продължи да се фокусира върху защитата на инвеститорите, борбата с търговията с вътрешна информация, манипулирането на пазара и променящия се пейзаж на крипто регулациите.
Губернаторът на Аризона Кейти Хобс официално наложи вето върху законопроект 2324 на Камарата на представителите, който имаше за цел да създаде държавен фонд за резерв от конфискувани крипто активи.
Американската Комисия за ценни книжа и борси (SEC) е в начален етап на разработване на стандартизирана рамка за листване на борсово търгувани фондове (ETF), базирани на токени, според доклад от 1 юли на журналистката Елеонор Терет.