Нови данни сочат, че 40% от милениалите биха предпочели да инвестират в криптовалути в случай на рецесия.
Платформата за инвестиции еToro цитира проучване за инвестициите сред поколенията, проведено от 18 до 31 юли сред 1000 онлайн инвеститори в Съединените щати. Респондентите на възраст между 20 и 65 години представляват поколение Z, милениалите и поколение X.
Проучването установи, че повече от две трети от американските инвеститори се страхуват от рецесия и биха обмислили да обърнат част от портфолиото към по-сигурни инвестиции или хеджиране с криптовалути, стоки или недвижими имоти.
Сред участниците в проучването, 40% от милиениалите казаха, че биха предпочели да инвестират в криптовалути, ако настъпи рецесия, докато 50% от поколение Z заявиха, че ще изберат недвижими имоти. Що се отнася до поколение X, 38% казаха, че ще хеджират със стоки. Гай Хърш, управляващ директор на eToro USA, каза:
„Вярваме, че ако настъпи рецесия, ще видим свиване на портфолиата от акции и растеж в други класове активи като криптовалута, както и нови модели на частична собственост. В исторически план тези възможности за инвестиции са били ограничени до хора с високата нетна стойност и институционалните инвеститори. Иновациите, обаче, отключват тези възможности за днвените инвеститори и тези резултати ясно показват, че търсенето е налице.“
Рецесията уж би подтикнала интереса на инвеститорите към частичната собственост и новите класове активи, като 92% от тези, които са най-загрижени за рецесията, заявяват, че ще притежават части от известни произведения на изкуството, забележителни сгради и частни стартъпи, сред другите видове инвестиции. От всички респонденти 55% са казали, че ще продадат част от портфолиото си, за да финансират инвестициите си в частична собственост върху тези нови видове активи.
Според Хърш, инвеститорите искат повече свобода, отколкото позволява настоящото финансово състояние, което би помогнало за ангажиране на по-младите инвеститори.
Неотдавнашно проучване на Huru India показа, че хората с висока нетна стойност в Индия са по-склонни да инвестират в Биткойн (BTC), отколкото в други криптовалути. Дигиталните валути бяха четвъртият най-предпочитан актив като цяло, въпреки че почти половината от анкетираните не знаеха какво са криптовалутите.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.