Нови данни сочат, че 40% от милениалите биха предпочели да инвестират в криптовалути в случай на рецесия.
Платформата за инвестиции еToro цитира проучване за инвестициите сред поколенията, проведено от 18 до 31 юли сред 1000 онлайн инвеститори в Съединените щати. Респондентите на възраст между 20 и 65 години представляват поколение Z, милениалите и поколение X.
Проучването установи, че повече от две трети от американските инвеститори се страхуват от рецесия и биха обмислили да обърнат част от портфолиото към по-сигурни инвестиции или хеджиране с криптовалути, стоки или недвижими имоти.
Сред участниците в проучването, 40% от милиениалите казаха, че биха предпочели да инвестират в криптовалути, ако настъпи рецесия, докато 50% от поколение Z заявиха, че ще изберат недвижими имоти. Що се отнася до поколение X, 38% казаха, че ще хеджират със стоки. Гай Хърш, управляващ директор на eToro USA, каза:
„Вярваме, че ако настъпи рецесия, ще видим свиване на портфолиата от акции и растеж в други класове активи като криптовалута, както и нови модели на частична собственост. В исторически план тези възможности за инвестиции са били ограничени до хора с високата нетна стойност и институционалните инвеститори. Иновациите, обаче, отключват тези възможности за днвените инвеститори и тези резултати ясно показват, че търсенето е налице.“
Рецесията уж би подтикнала интереса на инвеститорите към частичната собственост и новите класове активи, като 92% от тези, които са най-загрижени за рецесията, заявяват, че ще притежават части от известни произведения на изкуството, забележителни сгради и частни стартъпи, сред другите видове инвестиции. От всички респонденти 55% са казали, че ще продадат част от портфолиото си, за да финансират инвестициите си в частична собственост върху тези нови видове активи.
Според Хърш, инвеститорите искат повече свобода, отколкото позволява настоящото финансово състояние, което би помогнало за ангажиране на по-младите инвеститори.
Неотдавнашно проучване на Huru India показа, че хората с висока нетна стойност в Индия са по-склонни да инвестират в Биткойн (BTC), отколкото в други криптовалути. Дигиталните валути бяха четвъртият най-предпочитан актив като цяло, въпреки че почти половината от анкетираните не знаеха какво са криптовалутите.
Coinbase направи важна крачка към разширяване на присъствието си в областта на децентрализираните финанси (DeFi), като привлече в екипа си ръководството на Opyn Markets, известна компания в сектора на DeFi дериватите.
Grayscale Investments призова Комисията за ценни книжа и борси на САЩ (SEC) да разреши пускането на своя мулти-крипто ETF – Grayscale Digital Large Cap Fund – с аргумента, че по-нататъшни забавяния нарушават законоустановените срокове и нанасят вреди на инвеститорите.
Robinhood официално въведе услугите за стейкинг на Етериум (ETH) и Solana (SOL) за своите клиенти в САЩ, предлагайки на потребителите нов начин да печелят награди от своите крипто активи.
Изпълнителният директор на Binance Ричард Тенг сподели оптимистична прогноза за бъдещето на криптовалутите по време на участието си в предаването „Mornings with Maria“, като подчерта нарастващото глобално приемане, напредъка в регулаторните рамки и интеграцията на стратегически резерви.