Според неотдавнашен доклад четирите най-големи банки в САЩ понастоящем държат в балансите си нереализирани загуби на обща стойност $205 милиарда.
От Financial Times, позовавайки се на данни от Федералната корпорация за застраховане на депозитите (FDIC) твърдят, че Bank of America, Wells Fargo, JPMorgan Chase и Citigroup са понесли тези загуби поради неблагоприятни инвестиции на пазара на облигации.
Сред четирите банки, изглежда че Bank of America е в най-тежко положение, като в края на първото тримесечие са регистрирани нереализирани загуби в размер на $100 милиарда. Wells Fargo и JPMorgan Chase имат нереализирани загуби за $40 милиарда, свързани с пазара на облигации, докато Citigroup притежава загуби на хартия за $25 милиарда.
Фалитът на Silicon Valley Bank по-рано тази година служи като пример за потенциалните рискове, свързани с нереализираните загуби в банковата система. Падането на банката бе предизвикано от обявяването на загуба от $1.8 милиарда в резултат от продажбата на част от нейния портфейл от облигации.
Bank of America твърди, че няма намерение да продава облигациите си, които са на загуба, което може да ограничи способността на банката да генерира печалби от депозити. Портфейлът на банката се състои предимно от високорейтингови ценни книжа, обезпечени с държавни ценни книжа, които се очаква да бъдат изплатени с настъпването на падежа на базовите кредити.
Въпреки наличието на тези загуби на хартиен носител Федералният резерв посочи, че Bank of America и нейните колеги са се представили добре при неотдавнашния стрес тест на банковата система.
Стрес тестът симулира „силно неблагоприятни“ икономически условия в САЩ и стигна до заключението, че 23-те най-големи банки в Америка ще поддържат капиталови нива над минималните изисквания дори при хипотетична рецесия, въпреки прогнозираните общи загуби от $541 милиарда.
Онлайн платформата за търговия eToro увеличи мащаба на първичното си публично предлагане до $620 милиона, след като цената на акциите й се оказа по-висока от първоначално очакваното.
Tether навлезе на тайландския пазар с токенизирания си златен актив, като местната борса Maxbit става първата в страната, която регистрира продукта.
Инвеститорското настроение се подобри тази седмица, след като пазарите отбелязаха ръст благодарение на облекчаването на търговските напрежения, по-ниските данни за инфлацията и силния импулс от технологичния и крипто сектор. Въпреки че глобалната несигурност остава, редица фактори за покачване на цените възродиха оптимизма в различните класове активи.
Anchorage Digital, единствената крипто банка с федерален лиценз в САЩ, укрепва позициите си в областта на стабилните монети с придобиването на базираната в Бермудите компания Mountain Protocol.