Поради подобен потенциал да разрушим света около нас, блокчейн често се сравнява с „втори интернет“. По същия начин, по който експертите се надяват, че интернет ще насърчи система на отвореност и равнопоставеност, блокчейн технологията има за цел да създаде система, която е зависима от самоуправление.
Изследователският институт Blockchain нарича технологията втората еволюция в интернет. Смята се, че първата еволюция е „Интернет на информацията“, която имаме и блокчейн въвежда „Интернет на стойността“.
Докато блокчейн се популяризира от факта, че цифровите валути като биткойн работят на технологията му, той има много приложения, които нямат нищо общо с финансирането. Индустриите, които могат да бъдат подобрени чрез блокчейн, варират от всичко – от музикалната индустрия до начина, по който магазините за хранителни стоки и веригите за доставки съхраняват информация.
В сферата на съвременната технология, блокчейн е много скорошно допълнение към този свят. Но тя съществува от 10 години. Или поне се преполага, че тогава се е концептуализила идеята.
Интересното е обаче, че блокчейн е в ранна детска възраст, което означава, че едва започваме да разбираме въздействието, което може да има върху света около нас.
Интересното е, че Биткойн и блокчейн технологията са направени под псевдоним, което означава, че истинската идентичност на създателя й все още е неизвестна.
Сатоши Накамото, на когото е приписана заслугата на създаването на криптовалутата и технологията зад нея, всъщност е само название, използвано от непознат човек или група хора. Те не са били активни при цифровите валути през последните години и тяхното съществуване остава загадка. Технологията продължава да се развива от създаването си и вече не е същата, каквато беше, когато е била създадена от анонимните партии.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Ripple Labs се оказа един от най-големите финансови поддръжници на встъпването в длъжност на Доналд Тръмп, предоставяйки близо $5 милиона само месеци преди федералните регулатори да започнат да смекчават позицията си спрямо компанията.
В момента европейските финансови органи са разделени по въпроса колко голяма заплаха за еврозоната представлявa позицията на Доналд Тръмп по отношение на криптовалутите.
Polygon излезе начело на NFT пазара, заемайки водеща позиция по седмичен обем на продажбите и надминавайки Етериум за пръв път от месеци насам.
Тъй като Южна Корея затяга правилата за криптовалутите през 2025 г., Bithumb се подготвя за IPO, като преструктурира операциите си.