Поради подобен потенциал да разрушим света около нас, блокчейн често се сравнява с „втори интернет“. По същия начин, по който експертите се надяват, че интернет ще насърчи система на отвореност и равнопоставеност, блокчейн технологията има за цел да създаде система, която е зависима от самоуправление.
Изследователският институт Blockchain нарича технологията втората еволюция в интернет. Смята се, че първата еволюция е „Интернет на информацията“, която имаме и блокчейн въвежда „Интернет на стойността“.
Докато блокчейн се популяризира от факта, че цифровите валути като биткойн работят на технологията му, той има много приложения, които нямат нищо общо с финансирането. Индустриите, които могат да бъдат подобрени чрез блокчейн, варират от всичко – от музикалната индустрия до начина, по който магазините за хранителни стоки и веригите за доставки съхраняват информация.
В сферата на съвременната технология, блокчейн е много скорошно допълнение към този свят. Но тя съществува от 10 години. Или поне се преполага, че тогава се е концептуализила идеята.
Интересното е обаче, че блокчейн е в ранна детска възраст, което означава, че едва започваме да разбираме въздействието, което може да има върху света около нас.
Интересното е, че Биткойн и блокчейн технологията са направени под псевдоним, което означава, че истинската идентичност на създателя й все още е неизвестна.
Сатоши Накамото, на когото е приписана заслугата на създаването на криптовалутата и технологията зад нея, всъщност е само название, използвано от непознат човек или група хора. Те не са били активни при цифровите валути през последните години и тяхното съществуване остава загадка. Технологията продължава да се развива от създаването си и вече не е същата, каквато беше, когато е била създадена от анонимните партии.
Глобалният гигант в областта на разплащанията Mastercard обяви, че стабилните монети са достигнали ключов момент, предлагайки реални ползи и приближавайки се към масов прием.
Анализирайки последните актуализации, споделени от Wu Blockchain, през изминалата седмица се наблюдаваше ключова промяна в крипто пазара. Биткойн се покачи до нов исторически връх от $123,226, с което общата пазарна капитализация на криптовалутите надхвърли $4 трилиона – етап, отразяващ подновеното доверие на инвеститорите и ускоряването на институционалните потоци.
Според главния изпълнителен директор Рик Уърстър по време на последния разговор за приходите на компанията Charles Schwab се подготвя да въведе търговия с Биткойн и Етериум.
BlackRock се опитва да усъвършенства своя iShares Ethereum Trust (ETHA), като включи функции за стейкинг, според ново заявление до Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), подадено в четвъртък.