Джъстин Сън е основател на Tron токена, докато Виталик Бутерин е основател на Етериум.
Въпреки това, крипто общността изглежда е по-склонна към, Джъстин Сън, отколкото към Виталик Бутерин поради следните възможни причини:
1) Той се бори да няма забавяния:
Eдин от проблемите с Етериум е, че някои от актуализациите трябваше да бъдат изпълнени, но се случва така че стартъп / Dev екипите, които ги разработват, изостават от графика главно поради липса на средства. Основателят на Tron обаче инвестира много в целта си, което му позволи да постигне много през изминалата година.
2) Има експанзивна визия:
Една от причините, поради която основателят на Facebook, Марк Зъкърбърг продължава да разширява своето богатство, е неговата тенденция за експанзия. Той купи WhatsApp и Instagram, за да останат актуални. Също така, основателят на Tron Джъстин Сън демонстрира подобна тенденция чрез закупуване на BitTorrent , който има до 100 милиона потребители. Това показа, че токенът на Tron може да бъде силен в близко бъдеще, точно както акциите на Facebook се увеличиха значително в рамките на няколко години от неговото съществуване.
3) Неговaта отдаденост да помага на нови разработчици:
Независимо от ангажимента му към фондация Tron, Джъстин Сън харчи много средства, за да види, че крипто разработчиците успеят дори и тези, които са имали неуспешни проекти. Въпреки това, съоснователят на Етериум, Виталик Бутерин, не прояви никакъв интерес да подкрепи затруднени стартъпи, използващи Етериум блокчейн.
Във волатилния свят на криптовалутите психологията на инвеститорите е една от най-мощните сили, които стоят зад движението на цените.
Управителят на Английската централна банка Андрю Бейли изрази силна загриженост относно нарастващия стремеж към приемане на стабилни монети, като призова банките да се въздържат от емитиране на собствени дигитални валути.
Чешката национална банка ( CNB) навлезе в крипто сектора с инвестиция от $18 милиона в Coinbase, като закупи 51,732 акции през второто тримесечие на 2025 г., според подадена информация от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ.
В изненадваща дългосрочна промяна в представянето златото официално изпреварва американския фондов пазар през последните 25 години – включително дивидентите.