Когато търсите да закупите имот, акции или дори злато, обикновено проучвате пазара и неговите потенциални възможности. Същото важи и за криптовалутите. Ще трябва да си направите домашнoто, за да разберете как работи и какви са рисковете при такива инвестиции. Както веднъж Уорън Бъфет се беше изказал: „Никога не инвестирайте в нещо, което не разбирате“.
В тази статия ще разгледаме три основни фактора, които трябва да се запомнят при закупуването на криптовалути.
Не купувайте всичко наведнъж. Понякога се вълнуваме от даден проект и мислим, че цената му ще скочи на следващия ден. На хубавите неща обаче им трябва време. Така че нека приемем, че искате да купите Биткойн на $6000 и да инвестирате $2500. Разделете инвестицията си на $500 и купете Биткойн постепенно. Ако вкарате цялата си инвестиция наведнъж, ще стигнете до извода, че вземате лоши решения и в крайна сметка ще загубите част от инвестиционната си стойност. Този метод е приложим и когато решите да продадете токените си. Продайте ги на части, а не наведнъж.
Най-голямата Ви цел е да купувате ниско и да продавате високо. Може да звучи просто, но това е най-трудната част от играта. Трябва да имате известен опит в ценовите тенденции, предлагането и търсенето. Не просто да се гмурнете на пазара, без да имате правилните основи. Изучаването на техническия анализ винаги ще бъде голямо предимство.
Повечето хора знаят, че Биткойн е краля на крипто. Но има много други криптовалути, които имат големи проекти, но не получават нужното внимание. Затова не забравяйте да проучите проекта си и да потърсите тези, които ви интересуват.
Вероятно много от тези проекти в крайна сметка ще се променят и ще решат някои от предизвикателствата, които среща света, в който живеем. Въпреки това, уверете се, че сте прочели достатъчно мнения и направете собствени изследвания, за да не бъдете измамени.
Много е важно да се научите да печелите. Както се казва, най-лесно е да се купи токена. Най-трудното обаче е да го продадете. Може да се окаже, че не изкарвате толкова, колкото искате, но да позволите на печалбата ви да расте безкрайно със сигурност ще доведе до момент, в който ще изгубите всичко.
Цената на Биткойн няма да расте винаги – това се отнася и за другите криптовалути. В крайна сметка ще настъпи корекция на пазара, която ще заличи печалбите ви. Както се видя, Биткойн загуби около 70% от стойността си от декември 2017 г., а повечето други криптовалути са последвали същия модел.
В тази статия разгледахме важни фактори, които трябва да се имат предвид при покупка на криптовалута:
Не забравяйте, че изброените по-горе съвети не трябва да се разглеждат като професионален съвети, а по-скоро като насока. Винаги трябва да се консултирате с довереник, ако искате професионални съвети.
Финансовите кръгове в САЩ се готвят за потенциални промени, след като според информации председателят на Федералния резерв Джером Пауъл обмисля да се оттегли от поста си.
Защитникът на златото Питър Шиф отправи строго предупреждение относно паричната политика и предизвика нова дискусия относно възприеманата оскъдица на Биткойн. В две широко коментирани публикации на 12 юли Шиф критикува настоящата позиция на Федералния резерв относно лихвените проценти и оспори логиката зад ограничението на предлагането на ВТС до 21 милиона.
Чанпен Джао, бившият главен изпълнителен директор на Binance, според информация от доклад на Bloomberg News от 11 юли, е подкрепял крипто проекти, свързани със семейството на Тръмп, докато е търсил президентско помилване.
Съединените щати въведоха тази седмица широк набор от нови вносни мита, насочени към над 30 страни и икономически блокове, в рязко ескалиране на мерките си за търговска защита, според списък на WatcherGuru.