Tampa Bay Times съобщава, че Греъм Иван Кларк, тийнейджърът от Флорида, който стои зад последния хак на Twitter, има над 3 милиона долара в Биткойн, според адвоката му Дейвид Уасброд.
Това количество BTC обаче, не е свързано с измамата, която използва профили на известни личности, за да открадне криптовалути.
Както бе съобщено, 17-годишният бе арестуван в петък, след като няколко федерални правоприлагащи агенции разбраха, че той е отговорен за най-големия пробив на сигурността в историята на Twitter.
Кларк беше изправен пред 30 обвинения след хакване на профилите на Илон Мъск, Бил Гейтс, Джо Байдън и други видни фигури, за да рекламира Биткойн измама.
Заедно с двамата си съучастници той манипулира служителите в Twitter за осигуряване на достъп до контролния панел на уебсайта.
Първоначално някои предположиха, че цялото това „раздаване“ на криптовалута е само прикритие за нещо по-зловещо, но сега изглежда, че спечелването на бързи $117 000 за часове е основната мотивация за инцидента.
Цялата афера в Twitter изглежда толкова притеснителна, като се има предвид, че гаранцията на Кларк бе определена на 725 000 долара в събота по време на първата му поява в съда.
Подсъдимият ще може да си позволи гаранцията, тъй като разполага с 3 милиона долара в Биткойн, което беше разкрито в хода на отделно наказателно разследване през 2019 г.
Докато прокурорите на Кларк твърдяха, че всичките тези криптовалути са „придобити по нелегален начин“, адвокатът на защитата казва, че клиентът му е върнал по-голямата част от конфискуваните средства, което доказва тяхната легитимност:
„Не мога да се сетя за по-голяма индикация за легитимност от това правоохранителните органи да върнат парите.“
Освен, че ще плати сериозна гаранция, за да избегне затвора, Кларк ще трябва да носи и устройство за проследяване на глезена.
Правният спор между Coin Center и Министерството на финансите на САЩ относно санкциите, наложени на Tornado Cash, официално приключи след съвместно решение за прекратяване на делото.
Сложната кибератака, насочена към резервните сметки на централната банка на Бразилия, доведе до кражба на над $140 милиона (800 милиона реала), голяма част от които…
Зловреден проект с отворен код в GitHub, маскиран като бот за търговия със Solana, е компрометирал портфейлите на потребители, според доклад от 2 юли 2025 г. на компанията за киберсигурност SlowMist.
Първата половина на 2025 г. се превърна в най-разрушителния шестмесечен период в историята на криптовалутите, като според нови данни са откраднати над $2.1 милиарда в над 75 отделни случая.