Tехнологичният гигант IBM си партнира с неправителствената организация "Global Citizen" посветена в облекчаването на бедността.
Според изявлението на IBM едно предизвикателство, пред което са изправени филантропските организации, е да се гарантира, че дарените средства се използват максимално ефективно. IBM излиза със следното съобщение:
Ако ще решаваме обществени проблеми като крайната бедност или инфекциозните заболявания, трябва да се уверим, че всяка кауза получава парите, които са обещани, особено от най-влиятелната група дарители в света – федералните правителства.
Конкурсът организиран съвместно от IBM и „Global Citizen“ има за цел да създаде блокчейн платформа, която може да гарантира по – голяма прозрачност, особено при големите дарители.
Конкурсът „Challenge Accepted“ изисква от състезателите да изградят тричленна мрежа върху блокчейн платформата на IBM, където даренията при конкретни случаи и прехвърлянето на средства се правят от правителството, регистрират се от помощни организации и се потвърждават от неправителствената организация „Global Citizen“.
Победителите ще имат възможността да участват в семинар с IBM, Global Citizen и лидери от бранша, за да обсъдят как да интегрират приложението и как техният код ще бъде достъпен за други програмисти, работещи по подобни проекти.
Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.
Основателят на Binance, Чанпен Джао, отхвърли твърденията, че е свързан с World Liberty Financial (WLF), крипто проект, свързана със семейството на Доналд Тръмп.
Виталик Бутерин, съосновател на Етериум, наскоро сподели информация за своите крипто активи, докато отговаряше на дискусия в социалните мрежи.
Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.