Ailsa Bay е собственост на William Grant & Sons (WG&S), компания за алкохол, основана през 1887, която според Crunchbase има годишен приход от около $80 милиона. Според доклада, WG&S си партнира с arc-net блокчейн за разработване на нови продукти и система, която ще проследява цялостния процес на дестилация и производство от източника до магазина.
Смята се, че този ход е предназначен за справяне с фалшифицирането на алкохол в Обединеното кралство, а също така позволява на компанията да събира данни от съществуващи и потенциални клиенти, като използва системи за местоположение, за да определи къде са закупени продуктите. Друг доклад на The Drinks Business твърди, че Обединеното кралство губи 218 милиона паунда (над $288 милиона) от фалшифицирано вино и спиртни напитки, всяка година.
Използването на блокчейн за проследяване на луксозни и скъпи продукти, като същевременно се гарантира тяхната автентичност, набира скорост. Един от най-новите примери е въвеждането през февруари от руското министерство на образованието и науката на платформа за проследяване на диаманти</s tron g>, базирана на блокчейн.
Освен това, през април миналата година, лидерите в златната и диамантената промишленост си партнираха с технологичния гигант IBM, за да развият блокчейн мрежа за проследяване на произхода на готовите бижута.
Крипто пазарът навлиза в по-бича фаза, тъй като настроенията навлизат в територията на „алчността“.
CoinShares, най-големият европейски инвестиционен посредник в областта на цифровите активи с AUM от над $9 милиарда, получи пълно разрешение съгласно новия регламент на ЕС за пазарите на криптоактиви (MiCA).
Стабилните монети вече не са просто крипто инструмент – те променят финансовия достъп, плащанията и дори динамиката на централното банкиране.
Крипто пазарът продължава да подава бичи сигнали, като индексът на страха и алчността на CMC се задържа на ниво 67 въпреки лекото отстъпление от вчера.