Райън Уоткинс от Messari е занижил цифрите и прогнозира, че ако институциите разпределят само 1% от своите портфейли към Биткойн, тогава пазарната капитализация на BTC може да нарасне над $1 трилиона.
Изследванията на Уоткинс се опитваха да изчислят въздействието на BTC цената върху институциите, следвайки примера на прочутия хедж фонд мениджър Пол Тюдор Джоунс за инвестиране на „нисък едноцифрен процент“ в Биткойн.
Изследователят прогнозира, че малък процент разпределение от дарения и фондации, семейни офиси, държавни фондове, пенсионни фондове и взаимни фондове за BTC ще доведе до около$ 480 милиарда свежи пари, които ще навлязат на Биткойн пазарите.
Позовавайки се на криптовалутния изследовател Крис Бурниск, който откри, че фиатните потоци в криптовалутата обикновено водят до увеличение на цените между два пъти и 25 пъти по време на бичата тенденция през 2017 г., Уоткинс изчислява, че „съвкупното 1% институционално разпределение на Биткойн може лесно да донесе пазарната капитализация на Биткойн над $1 трилион или над $50,000 за един BTC.“
Докато Уоткинс вярва, че „Биткойн може да не се нуждае от институции за успех“, той казва, че „ако Биткойн ще се превърне в глобално възприет суверенен запас от стойност, той ще трябва да убеди институционалните инвеститори да прехвърлят богатство в актива“.
Той прогнозира, че хедж фондовете ще доведат институционалния заряд в криптосферата, но Райън Радлоф, изпълнителен директор на големият попечител Kingdom Trust, прогнозира, че $28 трилиона в американския пенсионен сектор ще бъдат първите, които ще навлязат, тъй като потребителите изискват възможността да разпределят дигитални активи към своите пенсионни портфейли.
Други анализатори смятат, че институциите ще бъдат приветствани чрез все по-сложни и удобни за регулаторите иновации в индустрията за криптовалути, като Джей Фрейзър на BOX Digital Markets предвижда значителна институционална ангажираност с нововъзникващия сектор на секюрити токени.
Според нов графичен анализ на Alphractal, броят на активните криптовалути е намалял значително, въпреки че цената на Биткойн продължава да се покачва.
Технологичният милиардер Илон Мъск представи ново политическо движение, наречено „America Party“, което позиционира като пряко предизвикателство към дългогодишната двупартийна система в Съединените щати.
Бил Милър, главен инвестиционен директор в Miller Value Partners, твърди, че правителството на САЩ няма законно право да облага с данък собствеността върху Биткойн, тъй като той не изисква никаква държавна инфраструктура за управление или проверка на правата на собственост.
Биткойн може да е на прага на поредния голям пробив, тъй като институционалните инвестиции се връщат до нива, които в миналото са предизвиквали бързо ускорение на цените.