Брайън Армстронг, съосновател и главен изпълнителен директор на крипто борсата Coinbase, казва, че броят на хората, които се занимават с блокчейн икономиката, ще нарасне експоненциално през следващите години.
37-годишният милиардер каза пред Forbes, че човечеството е предназначено за „по-глобална, по-справедлива, по-свободна и по-ефективна“ финансова система, а 50-те милиона души, които в момента се занимават с активи, базирани на блокчейн, ще нараснат до 1 милиард през следващото десетилетие.
Биткойн и блокчейн технологията все още се преследват от ограничения свързани с мащабиране и се сблъскват с остри критики от хора ато милиардера Уорън Бъфет и икономиста Нуриел Рубини, а Армстронг признава, че има много място за подобрение в пространството на криптовалутите.
Той казва, че има потенциални решения, които могат да се справят с недостатъците на Биткойн като средство за обмен за глобалната икономика. Те включват използване на флагманската криптовалута предимно като запас от стойност, като същевременно създава нови дигитални валути за бързи транзакции.
Приходите им се планира да достигнат $800 милиона през тази година, тъй като предлагат повече продукти, включително първата в света одобрена крипто дебитна карта Visa и добавят подкрепа за нарастващ брой криптовалути, включително неотдавнашното добавяне на базирания на Етериум токен Kyber Network (KNC) на Coinbase Pro.
Докато Етериум затвърждава ролята си в глобалния финансов пейзаж, Фондация Етериум стартира мащабна инициатива за осигуряване на бъдещата сигурност на мрежата.
Създателите на MetaMask не изключват възможността да пуснат токен, но ако това се случи, потребителите могат да очакват прозрачно и защитено от измами разпространение.
Световните пазари преоценяват очакванията си за икономическото представяне на Китай след внезапното затишие на търговското напрежение със САЩ.
Екосистемата на меме монетите на Solana навлиза в нова фаза, тъй като конкурентните платформи бързо набират популярност спрямо Pump.fun, дългогодишния лидер в създаването на токени. Това, което някога бе почти монопол, сега се превръща в конкурентна арена.