Kraken предприема смел ход, за да ускори растежа си, като според съобщенията иска да набере $1 милиард под формата на дълг, докато се подготвя за потенциално публично листване.
Според Bloomberg крипто борсата работи с финансовите институции JPMorgan и Goldman Sachs, за да си осигури финансиране, като същевременно обмисля и набиране на капитал, за да укрепи допълнително финансовата си позиция.
Идеята за публично предлагане на Kraken циркулира от години. Първоначално борсата планираше да излезе на публичните пазари през 2022 г. чрез сливане със SPAC, но тези планове бяха отложени. Сега, с привидно по-благоприятна регулаторна среда, Kraken може би е готова да предприеме следващата стъпка.
Назначаването на Кери Долан за финансов директор през 2022 г. бе силен признак за амбициите за IPO, като се има предвид опитът ѝ в управлението на публичния дебют на LendingClub през 2015 г., който бе едно от най-големите първични публични предлагания в интернет в историята на САЩ.
Освен амбициите си за IPO, Kraken активно разширява присъствието си в по-широкия финансов сектор. По-рано този месец компанията направи важен ход, придобивайки брокера на фючърси NinjaTrader в сделка за $1.5 милиарда, с което сигнализира за навлизането си в традиционните финанси.
След като Coinbase създаде прецедент, излизайки на борсата през 2021 г., Kraken изглежда се позиционира като следващата голяма крипто борса, която да направи скок на фондовия пазар.
PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.
Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.
Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.
Главният изпълнителен директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън остава скептично настроен към стабилните монети, но твърди, че игнорирането им не е опция за най-мощната банка в света.