Home

Walmart иска да построи армия от роботи контролирани от блокчейн

31.08.2018 9:49 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Walmart иска да построи армия от роботи контролирани от блокчейн

Търговският гигант Walmart има намерение да изгради армия от автономни роботи, контролирани и верифицирани чрез блокчейн.

Документи, публикувани в четвъртък от Службата за патенти и търговски марки на САЩ (USPTO), показват, че Walmart е подал заявление за патент на система, която контролира “автентичността на автономните роботи на място”. Фирмата базирана в Бентънвил публикува патента през януари 2018 г.

Патентното заглавие незабавно предизвиква видения от “Терминатор” франчайза, но търговската империя твърди, че не изгражда Skynet.

По-скоро, Walmart казва, че планира да използва легионите си от автономни роботи, за да осъществи доставки, вероятно в опит да се конкурира по-ефективно с Amazon в търговския ландшафт, който все повече благоприятства творението на Безос.

В документите се описва система, в която множество роботи се справят с доставянето на пакет в различни краища на веригата за доставки, като използват безжични сигнали за комуникация и удостоверяване на самоличността един на друг.

Такава система би била целева стойност за хакерите, поради което Walmart вярва, че разпределената счетоводна технология (DLT) би могла да ѝ помогне да се предпази от потенциални злоупотреби.

Авторите обясняват:

В някои варианти на изпълнение, описани по-горе, блокчейн технологията може да бъде използвана за записване на сигнали за разпознаване на автентичността и идентификационна информация за улесняване, или резултат от автентификация на място между автономни електронни устройства. Едно или повече от автономните електронни устройства, описани тук, могат да съдържат възел в разпределена блокчейн система, съхраняваща копие от записа на блокчейн. Актуализациите на блокчейн могат да включват сигнали за удостоверяване или идентификационна информация и един, или повече възли в системата могат да бъдат конфигурирани така, че да включват една или повече актуализации в блокчейн, които да добавят към разпределената база данни.

Това не е първият път, когато Walmart търси патенти за системи, които използват блокчейн технология, за да направят доставките по-ефективни.

Миналата година фирмата подаде заявка за патент на система, която ще използва DLT за управление на хъбове за доставка на пакети (например шкафове). Системата автоматично би резервирала място за шкафове за опаковки, като гарантира, че поръчките се доставят само там, където има достатъчно наличен капацитет.

По същото време Walmart подаде заявление за патент, използващо блокчейн технология за проследяване на безпилотни доставки, тъй като предава пакети от физически магазини до клиенти.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Корелацията между криптовалутите и фондовия пазар достигна своя връх – Coinbase

Неотдавнашен доклад на Coinbase разкрива, че през септември корелацията между криптовалутите и фондовите пазари е достигнала исторически връх и е достигнала 50%.

28.09.2024 21:00 2мин. четене Kosta Gushterov

Боливия регистрира скок на крипто транзакциите

В неотдавнашен доклад на Централната банка на Боливия (BCB) се подчертава значителното увеличение на транзакциите с виртуални активи в Боливия след решението на страната да отмени забраната си за Биткойн през юни.

28.09.2024 20:30 2мин. четене Kosta Gushterov

Ръководителят на SEC ще напусне ако Тръмп бъде избран според американски сенатор

Сенаторката от Уайоминг Синтия Лумис наскоро предположи, че председателят на Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) на САЩ Гари Генслер може да се оттегли от поста си през следващата година.

28.09.2024 16:00 1мин. четене Kosta Gushterov

3 макроикономически фактора, които може да повлияят на крипто сектора до края на 2024

Пазарът на криптовалути може да е готов за потенциален растеж, тъй като навлиза в четвъртото тримесечие, което исторически е благоприятен период.

28.09.2024 13:00 1мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.