UNUS SED LEO

UNUS SED LEO LEO

Rank 18
Rank 18
UNUS SED LEO price in USD:

$5.667

Market cap
$5,248,102,399.946
926,055,499 LEO
24H Volume
$5,517,337
973,563LEO
Circulating supply
926,055,498.9 LEO
Max : 985239504

What is UNUS SED LEO

UNUS SED LEO е проект за крипто токен на компанията майка на криптовалутната борса Bitfinex, iFinex. Токенът стартира чрез първично борсово предлагане (IEO) през 2019 г. след конфискацията от страна на правителството на САЩ на средствата, държани от Crypto Capital, бившия платежен процесор на Bitfinex.

Наименованието “UNUS SED LEO” произлиза от латинската фраза “Един, но лъв”.

Leo, който не е първата дигитална валута, стартирана през бурната история на iFinex, е двуверижен токен за комунални услуги, помещаващ се в блокчейна на Етериум и EOS. Сред многобройните уникални аспекти на проекта LEO е една от малкото криптовалути с ограничен жизнен цикъл, вграден в нейните протоколи.

В своето IEO компанията успя да набере капитал в размер на $1 милиард. Притежателите на токена получават отстъпки за търговия в платформите на iFinex.

Обратни изкупувания и изгаряния

Една от уникалните характеристики на монетата LEO е умишлено ограниченият ѝ живот. Как работи UNUS SED LEO, за да постигне това? IFinex се ангажира с 27% от брутните си приходи за схема за обратно изкупуване по преобладаващите пазарни цени, докато в обращение не останат никакви токени. Тъй като iFinex притежава Tether, следва да се предположи, че тази цифра от 27% включва приходите, събрани чрез Tether.

В бялата книга се посочва, че 80% от всички BTC, възстановени от хакването през 2016 г., също ще отидат за схемата за обратно изкупуване. Освен това, ако iFinex някога възстанови средствата, загубени от конфискацията на бившия платежен процесор Crypto, 95% от възстановените средства също са предназначени за схемата за обратно изкупуване.

Преди да навлезем малко по-надълбоко, трябва да научим повече за участващите субекти. iFinex и Bitfinex. Първо, Bitfinex е една от най-старите криптоборси, която стартира през далечната 2012 г. Дори и с дългата си история, тя претърпя множество препятствия по пътя си, главно породени от хакове на платформата.

Изтичане на информация, хакове и противоречия

За да придобиете истинска представа за проекта за монети LEO, е важно да разберете историята на Bitfinex и Tether. Въпреки че и двете структури твърдят обратното, изтичането на информация от “Paradise Papers” разкри, че Bitfinex и Tether се контролират от една и съща компания майка – базираната на Британските Вирджински острови iFinex. Последваха допълнителни спорове, когато Bitfinex и Tether бяха обвинени, че са прехвърлили стотици милиони долари помежду си, за да прикрият недостатъчните фиатни резерви на Tether.

  • През февруари 2021 г. главната прокуратура на щата Ню Йорк заяви, че Bitfinex и Tether са заблудили клиентите и пазара, завишавайки резервите си, скривайки загуби за около $850 милиона. Бяха наложени санкции в размер на $18.5 милиона, а към днешна дата на Bitfinex е забранено да извършва дейност в щата Ню Йорк. Двете компании също така са задължени да представят тримесечни отчети, за да гарантират спазването на тези забрани и правилното разделяне на бизнеса.
  • През 2016 г. борсата беше ефективно затворена след хакерска атака, която доведе до кражба на почти 120,000 BTC.

След хакването Bitfinex беше принудена да разпредели тези загуби между всички притежатели на сметки в Bitfinex като кредитира клиентите със специално създадения токен BFX в съотношение един BFX за $1. Практиката да се създават токени от въздуха, за да се подкрепят финансовите загуби, може да се стори съмнителна на някои; въпреки това, за щастие на борсата, всички токени BFX бяха изкупени в рамките на осем месеца. В сътрудничество с правителството на САЩ възстановяването на откраднатите BTC продължава и до днес.

  • През 2016 г. борсата се справи и с глоба от Комисията по търговия със стокови фючърси на САЩ (CFTC) за това, че не се е регистрирала като търговец на фючърсни комисиони, което предизвика преоценка на нейните бизнес практики.

В същото време американските прокурори обвиниха компанията майка iFinex, че незаконно е прехвърлила средства на Crypto Capital Corp и се е опитала да прикрие загубите в размер на $850 милиона като ги е покрила с резерви от USDT на Tether.

В отговор iFinex обяви създаването на токена Unus Sed Leo, за да покрие дефицита от $850 милиона на Tether.

За да компенсира загубените пари, iFinex разкри плановете си за постепенно изкупуване на токените от инвеститорите, докато на пазара не остане нито един в обращение. Беше стартирана и инициатива за прозрачност, за да може криптообщността да следи напредъка на инициативата и да се увери, че тя изпълнява поставените цели.

Ползи за собствениците на токени UNUS SED LEO

Ползите от притежаването на токени UNUS SED LEO включват:

  • Спестяване на комисиони в Bitfinex. Всички такси за тези, които притежават токена, ще бъдат намалени с 15% за всички двойки криптовалути.
  • Месечни отстъпки в Bitfinex. Притежателите на токени получават отстъпка в размер на 0.05% за всеки $10,000 в токени UNUS SED LEO, държани в баланса на търговеца през предходния месец. Изчисленията се правят, като се взема предвид всеки ден от месеца. Максималната отстъпка е 5%.
  • Отстъпка при теглене на криптовалута и фиатни пари на борсата Bitfinex. Притежателите на повече от 50 милиона UNUS SED LEO ще получат отстъпка до 25% при теглене на криптовалути. Също така клиентите на борсата, които ще разполагат с токени в размер на $50 милиона, ще могат да изтеглят до $2 милиона на месец без допълнителни такси. Освен това допълнителната комисиона ще бъде намалена от 3% на 2% при всяко теглене на повече от $2 милиона във фиатни единици месечно.